bfd-2.24.90 - en to sr translation catalogue (1329 entries)

en: 	    TLS: %A
sr: 	    ТЛС: %A

en: 	Export Address Table
sr: 	Табела адреса извоза

en: 	Export Address Table 		%08lx
sr: 	Табела адреса извоза 		%08lx

en: 	Name Pointer Table
sr: 	Табела назива показивача

en: 	Ordinal Table
sr: 	Табела редних бројева

en: 	[Name Pointer/Ordinal] Table	%08lx
sr: 	Табела [Назив показивача/редног броја]	%08lx

en: 	code-base %08lx toc (loadable/actual) %08lx/%08lx
sr: 	табела садржаја %08lx кодне основе (учитљива/актуелна) %08lx/%08lx

en: 	non-TLS: %A
sr: 	не-ТЛС: %A

en: 	reloc %4d offset %4x [%4lx] %s
sr: 	премештање %4d померај %4x [%4lx] %s

en: 	vma:  Hint/Ord Member-Name Bound-To
sr: 	vma:  Најава/Редни Назив члана Свезан-за

en: 
    	DLL Name: %s
sr: 
    	ДЛЛ назив: %s

en: 
    
    PE File Base Relocations (interpreted .reloc section contents)
sr: 
    
    Премештање основе ПЕ датотеке (протумачени садржај „.reloc“ одељка)

en: 
          End+1 symbol: %-7ld   Type:  %s
sr: 
          Последњи+1 симбол: %-7ld   Врста:  %s

en: 
          End+1 symbol: %ld
sr: 
          Последњи+1 симбол: %ld

en: 
          First symbol: %ld
sr: 
          Први симбол: %ld

en: 
          Local symbol: %ld
sr: 
          Локални симбол: %ld

en: 
          Type: %s
sr: 
          Врста: %s

en: 
          enum; End+1 symbol: %ld
sr: 
          enum; Последњи+1 симбол: %ld

en: 
          struct; End+1 symbol: %ld
sr: 
          struct; Последњи+1 симбол: %ld

en: 
          union; End+1 symbol: %ld
sr: 
          union; Последњи+1 симбол: %ld

en: 
     version array off: %u
sr: 
     померај низа верзије: %u

en: 
    Characteristics 0x%x
sr: 
    Особености 0x%x

en: 
    Dynamic Section:
sr: 
    Динамички одељак:

en: 
    Exec Auxiliary Header
sr: 
    Помоћно заглавље извршне

en: 
    Export Address Table -- Ordinal Base %ld
sr: 
    Табела адресе извоза —— Основа редних бројева %ld

en: 
    Function descriptor located at the start address: %04lx
sr: 
    Описник функције је откривен на почетној адреси: %04lx

en: 
    No reldata section! Function descriptor not decoded.
sr: 
    Нема одељка података премештања! Описник функције није декодиран.

en: 
    Partition[%d] start  = { 0x%.2x, 0x%.2x, 0x%.2x, 0x%.2x }
sr: 
    Почетак партиције[%d] = { 0x%.2x, 0x%.2x, 0x%.2x, 0x%.2x }

en: 
    Program Header:
sr: 
    Заглавље програма:

en: 
    Stack size for functions.  Annotations: '*' max stack, 't' tail call
sr: 
    Величина спремника за функције.  Напомене: „*“ највећи спремник, „t“ позив остатка

en: 
    The Export Tables (interpreted %s section contents)
sr: 
    Табеле извоза (протумачени садржај одељка „%s“)

en: 
    The Function Table (interpreted .pdata section contents)
sr: 
    Табела функција (протумачени садржај одељка „.pdata“)

en: 
    The Import Tables (interpreted %s section contents)
sr: 
    Табеле увоза (протумачени садржај одељка „%s“)

en: 
    There is a first thunk, but the section containing it could not be found
sr: 
    Постоји први потпрограм, али не могу да нађем одељак који га садржи

en: 
    There is an export table in %s at 0x%lx
sr: 
    Постоји табела извоза у „%s“ на 0x%lx

en: 
    There is an export table in %s, but it does not fit into that section
sr: 
    Постоји табела извоза у „%s“, али не може да стане у тај одељак

en: 
    There is an export table, but the section containing it could not be found
sr: 
    Постоји табела извоза, али не могу да нађем одељак који је садржи

en: 
    There is an import table in %s at 0x%lx
sr: 
    Постоји табела увоза у „%s“ на 0x%lx

en: 
    There is an import table, but the section containing it could not be found
sr: 
    Постоји табела увоза, али не могу да нађем одељак који је садржи

en: 
    Version References:
sr: 
    Упута издања:

en: 
    Version definitions:
sr: 
    Дефиниција издања:

en: 
    Virtual Address: %08lx Chunk size %ld (0x%lx) Number of fixups %ld
sr: 
    Виртуелна адреса: %08lx величина одломка %ld (0x%lx) Број исправки %ld

en: 
    WARNING: Extra data in .rsrc section - it will be ignored by Windows:
sr: 
    УПОЗОРЕЊЕ: Вишак података у „.rsrc“ одељку – Виндоуз ће их занемарити:

en: 
    [Ordinal/Name Pointer] Table
sr: 
    Табела [Редни/Назив показивача]

en: 
    ppcboot header:
sr: 
    заглавље „ppcboot“:

en:     *unhandled* cmd %u
sr:     *необрадива* наредба „%u“

en:     address: 0x%08x, size: %u
sr:     адреса: 0x%08x, величина: %u

en:     flags: %u, address: 0x%08x, pd-address: 0x%08x
sr:     заставице: %u, адреса: 0x%08x, пд-адреса: 0x%08x

en:     global name: %.*s
sr:     општи назив: %.*s

en:     linkage index: %u, replacement insn: 0x%08x
sr:     индекс повезивања: %u, инструкција премештања: 0x%08x

en:     name: %.*s
sr:     назив: %.*s

en:     pc: 0x%08x line: %5u
sr:     pc: 0x%08x ред: %5u

en:     psect idx 1: %u, offset 1: 0x%08x %08x
sr:     индекс п-одељка 1: %u, померај 1: 0x%08x %08x

en:     psect idx 2: %u, offset 2: 0x%08x %08x
sr:     индекс п-одељка 2: %u, померај 2: 0x%08x %08x

en:     psect idx 3: %u, offset 3: 0x%08x %08x
sr:     индекс п-одељка 3: %u, померај 3: 0x%08x %08x

en:     psect: %u, offset: 0x%08x %08x
sr:     п-одељак: %u, померај: 0x%08x %08x

en:     routine name: %.*s
sr:     назив рутине : %.*s

en:    (type: %3u, size: 4+%3u):
sr:    (врста: %3u, величина: 4+%3u):

en:    *unhandled* cmd %u
sr:    *необрадива* наредба „%u“

en:    alignment  : 2**%u
sr:    поравнање : 2**%u

en:    alloc (len)   : %u (0x%08x)
sr:    додела (дужина)  : %u (0x%08x)

en:    alloc (len): %u (0x%08x)
sr:    додела (дужина): %u (0x%08x)

en:    ascii ident   : %.*s
sr:    аскри увлачење   : %.*s

en:    binary ident  : 0x%08x
sr:    увлачење бинарног : 0x%08x

en:    bitmap: 0x%08x (count: %u):
sr:    мапа бита: 0x%08x (укупно: %u):

en:    code address: 0x%08x
sr:    адреса кода: 0x%08x

en:    compile date   : %.17s
sr:    датум превођења        : %.17s

en:    compiler   : %.*s
sr:    преводилац  : %.*s

en:    completion code: %u
sr:    довршавање кода: %u

en:    copyright: %.*s
sr:    ауторска права: %.*s

en:    declfile: len: %u, flags: %u, fileid: %u
sr:    declfile: дужина: %u, заставице: %u, ид поља: %u

en:    entity name   : %.*s
sr:    назив ентитета  : %.*s

en:    entry point: 0x%08x
sr:    тачка уноса: 0x%08x

en:    error severity: %x
sr:    озбиљност грешке: %x

en:    file: %.*s
sr:    датотека: %.*s

en:    filename   : %.*s
sr:    назив датотеке: %.*s

en:    flags         : 0x%08x
sr:    заставице  : 0x%08x

en:    flags      : 0x%04x
sr:    заставице  : 0x%04x

en:    flags: %d, language: %u, major: %u, minor: %u
sr:    заставице: %d, језик: %u, већи: %u, мањи: %u

en:    flags: 0x%04x
sr:    заставице  : 0x%04x

en:    id match      : %x
sr:    подударање ид-а : %x

en:    image offset  : 0x%08x
sr:    померај слике: 0x%08x

en:    language name: %.*s
sr:    назив језика: %.*s

en:    linkage index: %u, global: %.*s
sr:    индекс повезивања: %u, опште: %.*s

en:    linkage index: %u, procedure name: %.*s
sr:    индекс повезивања: %u, назив поступка: %.*s

en:    linkage index: %u, procedure: %.*s
sr:    индекс повезивања: %u, поступак: %.*s

en:    linkage index: %u, psect: %u, offset: 0x%08x %08x
sr:    индекс повезивања: %u, п-одељак: %u, померај: 0x%08x %08x

en:    max record size: %u
sr:    најв. величина бележења: %u

en:    module name    : %.*s
sr:    назив модула           : %.*s

en:    module name: %.*s
sr:    назив модула           : %.*s

en:    module version : %.*s
sr:    издање модула          : %.*s

en:    name          : %.*s
sr:    назив           : %.*s

en:    name        : %.*s
sr:    назив         : %.*s

en:    name       : %.*s
sr:    назив        : %.*s

en:    number of cond linkage pairs: %u
sr:    број „cond“ парова повезивања: %u

en:    object name   : %.*s
sr:    назив објекта  : %.*s

en:    offset: 0x%08x, val: 0x%08x
sr:    померај: 0x%08x, вредност: 0x%08x

en:    proc descr : 0x%08x
sr:    описник процеса : 0x%08x

en:    psect index : %u
sr:    индекс п-одељка : %u

en:    psect index for entry point : %u
sr:    индекс п-одељка за тачку уноса: %u

en:    psect index: %u
sr:    индекс п-одељка: %u

en:    psect offset: %u
sr:    померај п-одељка: %u

en:    psect offset: 0x%08x
sr:    померај п-одељка: 0x%08x

en:    signature: %.*s
sr:    потпис: %.*s

en:    structure level: %u
sr:    ниво структуре         : %u

en:    symbol vector offset: 0x%08x
sr:    померај вектора симбола: 0x%08x

en:    symvec offset : 0x%08x
sr:    померај симвек-а : 0x%08x

en:    title: %.*s
sr:    наслов: %.*s

en:    transfer addr flags: 0x%02x
sr:    заставице адресе преноса: 0x%02x

en:    transfer addr psect: %u
sr:    п-одељак адресе преноса : %u

en:    transfer address   : 0x%08x
sr:    адреса преноса          : 0x%08x

en:    vector      : 0x%08x
sr:    вектор     : 0x%08x

en:    version mask: 0x%08x
sr:    маска верзије: 0x%08x

en:   %s (len=%u+%u):
sr:   %s (дужина=%u+%u):

en:   %u: size: %u, flags: 0x%02x, name: %.*s
sr:   %u: величина: %u, заставице: 0x%02x, назив: %.*s

en:   EEOM (len=%u):
sr:   EEOM (дужина=%u):

en:   EGSD (len=%u):
sr:   EGSD (дужина=%u):

en:   EGSD entry %2u (type: %u, len: %u):
sr:   „EGSD“ унос „%2u“ (врстаype: %u, дужина: %u):

en:   EMH %u (len=%u):
sr:   EMH %u (дужина=%u):

en:   base: 0x%08x %08x, size: 0x%08x, prot: 0x%08x
sr:   основа: 0x%08x %08x, величина: 0x%08x, заштита: 0x%08x

en:   bitcount: %u, base addr: 0x%08x
sr:   број бита: %u, основна адреса: 0x%08x

en:   calls:
sr:   позиви:

en:   fixuplnk: 0x%08x %08x
sr:   веза исправке: 0x%08x %08x

en:   flags: 0x%08x
sr:   заставице  : 0x%08x

en:   iaflink : 0x%08x %08x
sr:   иаф веза : 0x%08x %08x

en:   image %u (%u entries)
sr:   слика %u (%u уноса)

en:   image %u (%u entries), offsets:
sr:   слика %u (%u уноса), померај:

en:   psect start: 0x%08x, length: %u
sr:   почетак п-одељка: 0x%08x, дужина: %u

en:   required from %s:
sr:   захтевано из „%s“:

en:   size : %u
sr:   величина : %u

en:  <EABI version unrecognised>
sr:  <Непознато „EABI“ издање>

en:  BPAGE: %u
sr:  БСТРАНИЦА: %u

en:  Change Protection (%u entries):
sr:  Промена заштите (%u уноса):

en:  Code Address Reference Fixups:
sr:  Исправке упуте адресе кода:

en:  First address : 0x%08x 0x%08x
sr:  Прва адреса : 0x%08x 0x%08x

en:  Fourth address: 0x%08x 0x%08x
sr:  Четврта адреса : 0x%08x 0x%08x

en:  Glue code sequence
sr:  Низ кода лепка

en:  Linkage Pairs Reference Fixups:
sr:  Исправке упуте парова повезивања:

en:  Register restore millicode
sr:  Регистар враћа миликод

en:  Register save millicode
sr:  Регистар чува миликод

en:  Second address: 0x%08x 0x%08x
sr:  Друга адреса : 0x%08x 0x%08x

en:  Shareable images:
sr:  Дељиве слике:

en:  Shared image  : 0x%08x 0x%08x
sr:  Дељена слика   : 0x%08x 0x%08x

en:  Table: Char: %d, Time: %08lx, Ver: %d/%d, Num Names: %d, IDs: %d
sr:  Табела: Знак: %d, Време: %08lx, Изд: %d/%d, Број назива: %d, ИД-ови: %d

en:  Third address : 0x%08x 0x%08x
sr:  Трећа адреса : 0x%08x 0x%08x

en:  [FPA float format]
sr:  [„FPA“ запис децималног броја]

en:  [G10]
sr:  [Г10]

en:  [Maverick float format]
sr:  [„Maverick“ запис децималног броја]

en:  [VFP float format]
sr:  [„VFP“ запис децималног броја]

en:  [Version1 EABI]
sr:  [Издање1 „EABI“]

en:  [Version2 EABI]
sr:  [Издање2 „EABI“]

en:  [Version3 EABI]
sr:  [Издање3 „EABI“]

en:  [Version4 EABI]
sr:  [Издање4 „EABI“]

en:  [Version5 EABI]
sr:  [Издање5 „EABI“]

en:  [XGATE RAM offsetting]
sr:  [XGATE RAM померај]

en:  [abi unknown]
sr:  [аби није познато]

en:  [abi=64]
sr:  [аби=64]

en:  [abi=EABI32]
sr:  [аби=EABI32]

en:  [abi=EABI64]
sr:  [аби=EABI64]

en:  [abi=N32]
sr:  [аби=N32]

en:  [abi=O32]
sr:  [аби=O32]

en:  [abi=O64]
sr:  [аби=O64]

en:  [absolute position]
sr:  [апсолутни положај]

en:  [d-float]
sr:  [d-покретни зарез]

en:  [dynamic symbols use segment index]
sr:  [динамички симболи користе индекс сегмента]

en:  [fix dep]
sr:  [фикс дуб]

en:  [floats passed in float registers]
sr:  [децималне вредности су прослеђене у регистре децималних вредности]

en:  [floats passed in integer registers]
sr:  [децималне вредности су прослеђене у регистре целих вредности]

en:  [g-float]
sr:  [g-покретни зарез]

en:  [hard-float ABI]
sr:  [„ABI“ хардверског покретног зареза]

en:  [has entry point]
sr:  [има тачку улаза]

en:  [interworking enabled]
sr:  [међудејство је укључено]

en:  [interworking flag not initialised]
sr:  [заставица међудејства није покренута]

en:  [interworking not supported]
sr:  [међудејство није подржано]

en:  [interworking supported]
sr:  [међудејство је подржано]

en:  [mapping symbols precede others]
sr:  [мапирање симбола претходи другима]

en:  [memory=bank-model]
sr:  [меморија=модел-групе]

en:  [memory=flat]
sr:  [меморија=обично]

en:  [new ABI]
sr:  [нови „ABI“]

en:  [no abi set]
sr:  [аби није подешено]

en:  [nonpic]
sr:  [не-пиц]

en:  [not 32bitmode]
sr:  [није 32-битни режим]

en:  [old ABI]
sr:  [стари „ABI“]

en:  [pic]
sr:  [пик]

en:  [position independent]
sr:  [независтан од положаја]

en:  [relocatable executable]
sr:  [преместива извршна]

en:  [soft-float ABI]
sr:  [„ABI“ софтверског покретног зареза]

en:  [software FP]
sr:  [логички покретни зарез]

en:  [sorted symbol table]
sr:  [табела сређених симбола]

en:  [symbols have a _ prefix]
sr:  [симболи садрже префиксе „ _ “]

en:  [unknown ISA]
sr:  [непознато ИСА]

en:  [unsorted symbol table]
sr:  [табела несређених симбола]

en:  [v10 and v32]
sr:  [v10 и v32]

en:  corrupted GST
sr:  оштећено „GST“

en:  debug module table : vbn: %u, size: %u
sr:  табела модула прочишћавања: вбн: %u, величина: %u

en:  debug symbol table : vbn: %u, size: %u (0x%x)
sr:  табела симбола прочишћавања : вбн: %u, величина: %u (0x%x)

en:  fixup info rva:
sr:  поправка инфо рва:

en:  flags: 0x%04x
sr:  заставице : 0x%04x

en:  global symbol table: vbn: %u, records: %u
sr:  табела општег симбола: вбн: %u, записи: %u

en:  ident: 0x%08x, name: %.*s
sr:  увлачење: 0x%08x, назив: %.*s

en:  ident: 0x%08x, sysver: 0x%08x, match ctrl: %u, symvect_size: %u
sr:  увлачење: 0x%08x, верзија система: 0x%08x, поклопљено ктрл: %u, величина симвектора: %u

en:  image build ident: %.*s
sr:  увлачење изградње слике: %.*s

en:  image ident      : %.*s
sr:  увлачење слике       : %.*s

en:  image name       : %.*s
sr:  назив слике    : %.*s

en:  image type: %u (%s)
sr:  врста слике: %u (%s)

en:  img I/O count: %u, nbr channels: %u, req pri: %08x%08x
sr:  број У/И слике: %u, бр. канала: %u, рек при: %08x%08x

en:  link time        : %s
sr:  време везивања  : %s

en:  linker flags: %08x:
sr:  заставице повезивача: %08x:

en:  linker ident     : %.*s
sr:  увлачење повезивача       : %.*s

en:  long-word .address reference fixups:
sr:  исправке „.address“ упуте дуге-речи:

en:  long-word relocation fixups:
sr:  исправке премештања дуге-речи:

en:  majorid: %u, minorid: %u
sr:  већи ид: %u, мањи ид: %u

en:  module offset: 0x%08x, size: 0x%08x, (%u psects)
sr:  померај модула: 0x%08x, величина: 0x%08x, (%u п-одељака)

en:  offsets: isd: %u, activ: %u, symdbg: %u, imgid: %u, patch: %u
sr:  помераји: исд: %u, активно: %u, проч симб: %u, ид слике: %u, закрпа: %u

en:  quad-word .address reference fixups:
sr:  исправке „.address“ упуте четворо-речи:

en:  quad-word relocation fixups:
sr:  исправке премештања четворо-речи:

en:  section: base: 0x%08x%08x size: 0x%08x
sr:  одељак: основа: 0x%08x%08x величина: 0x%08x

en:  type: %3u, len: %3u (at 0x%08x):
sr:  врста: %3u, дужина: %3u (при 0x%08x):

en:  unhandled EOBJ record type %u
sr:  необрадив „EOBJ“ унос врсте %u

en:  vbn: %u, pfc: %u, matchctl: %u type: %u (
sr:  вбн: %u, пфц: %u, пореди_цтл: %u врста: %u (

en:  vma:			Begin Address    End Address      Unwind Info
sr:  vma:			Адреса почетка	 Адреса краја		Изложени подаци

en:  vma:		Begin    End      EH       EH       PrologEnd  Exception
         		Address  Address  Handler  Data     Address    Mask
sr:  vma:		Почетак    Крај      EH       EH       Крај пролога  Изузетак
         		Адреса  Адреса  Руковалац  Подаци     Адреса    Маска

en:  vma:		Begin    Prolog   Function Flags    Exception EH
         		Address  Length   Length   32b exc  Handler   Data
sr:  vma:		Почетак    Пролог   Функција Заставице    Изузетак ЕХ
         		Адреса  Дужина   Дужина   32b извр  Руковлац   Подаци

en:  vma:            Hint    Time      Forward  DLL       First
                     Table   Stamp     Chain    Name      Thunk
sr:  vma:            Најава    Време     Напред    ДЛЛ       Први
                     Табела   Отисак  Ланац   Назив       Потпрограм

en: #<Invalid error code>
sr: #<Неисправан код грешке>

en: %*.s  Leaf: Addr: %#08lx, Size: %#08lx, Codepage: %d
sr: %*.s  Лист: Адреса: %#08lx, Величина: %#08lx, Кодна страница: %d

en: %*.s Entry:
sr: %*.s унос:

en: %A has both ordered [`%A' in %B] and unordered [`%A' in %B] sections
sr: „%A“ има и уређени [„%A“ у „%B“] и неуређени [„%A“ у „%B“] одељак

en: %A has both ordered and unordered sections
sr: „%A“ има и уређени и неуређени одељак

en: %A:0x%v lrlive .brinfo (%u) differs from analysis (%u)
sr: %A:0x%v „lrlive .brinfo“ (%u) се разликује од анализе (%u)

en: %A:0x%v not found in function table
sr: „%A:0x%v“ нисам нашао у табели функције

en: %B (%s): Section flag %s (0x%x) ignored
sr: %B (%s): Заставица одељка „%s“ (0x%x) је занемарена

en: %B and %B are for different configurations
sr: „%B“ и „%B“ су за различита подешавања

en: %B and %B are for different cores
sr: „%B“ и „%B“ су за различита језгра

en: %B contains CRIS v32 code, incompatible with previous objects
sr: „%B„ садржи „CRIS v32“ код који није сагласан са претходним објектима

en: %B contains non-CRIS-v32 code, incompatible with previous objects
sr: „%B„ садржи не-„CRIS-v32“ код који није сагласан са претходним објектима

en: %B has has both the current and legacy Tag_MPextension_use attributes
sr: „%B“ поседује и тренутни и стари „Tag_MPextension_use“ атрибут

en: %B is not allowed to define %s
sr: „%B“ нема дозволу да дефинише „%s“

en: %B section %A exceeds stub group size
sr: „%B“ одељак „%A“ превазилази величину групе окрајка

en: %B symbol number %lu references nonexistent SHT_SYMTAB_SHNDX section
sr: „%B“ симбол број %lu упућује на непостојећи одељак „SHT_SYMTAB_SHNDX“

en: %B uses unknown e_flags 0x%lx
sr: „%B“ користи непознато „e_flags“ 0x%lx

en: %B(%A): error: call to undefined function '%s'
sr: %B(%A): грешка: позив за недефинисану функцију „%s“

en: %B(%A): internal error: dangerous relocation
sr: %B(%A): унутрашња грешка: опасно премештање

en: %B(%A): internal error: out of range error
sr: %B(%A): унутрашња грешка: изван опсега

en: %B(%A): internal error: unknown error
sr: %B(%A): унутрашња грешка: непозната грешка

en: %B(%A): internal error: unsupported relocation error
sr: %B(%A): унутрашња грешка: премештање није подржано

en: %B(%A): invalid property table
sr: %B(%A): неисправна табела власништва

en: %B(%A): unsafe PID relocation %s at 0x%08lx (against %s in %s)
sr: %B(%A): несигурно ПИД премештање „%s“ на 0x%08lx (наспрам „%s“ у „%s“)

en: %B(%A): warning: relax is suppressed for sections of alignment %d-bytes > 4-byte.
sr: %B(%A): упозорење: опуштање је потиснуто за одељке поравнања %d-бајта > 4-бајта.

en: %B(%A): warning: unaligned access to symbol '%s' in the small data area
sr: %B(%A): упозорење: непоравнати приступ ка симболу „%s“ области малих података

en: %B(%A): warning: unaligned small data access of type %d.
sr: %B(%A): упозорење: приступ непоравнатим малим подацима врсте „%d“.

en: %B(%A+0x%lx): %s fixup for insn 0x%x is not supported in a non-shared link
sr: %B(%A+0x%lx): исправка „%s“ за „insn 0x%x“ није подржана у не-дељеној вези

en: %B(%A+0x%lx): %s relocation against SEC_MERGE section
sr: %B(%A+0x%lx): „%s“ премештање наспрам „SEC_MERGE“ одељка

en: %B(%A+0x%lx): %s relocation against external symbol "%s"
sr: %B(%A+0x%lx): „%s“ премештање наспрам спољног симбола „%s“

en: %B(%A+0x%lx): %s used with TLS symbol %s
sr: %B(%A+0x%lx): „%s“ је употребљено са „TLS“ симболом „%s“

en: %B(%A+0x%lx): %s used with non-TLS symbol %s
sr: %B(%A+0x%lx): „%s“ је употребљено са „не-TLS“ симболом „%s“

en: %B(%A+0x%lx): Only ADD or SUB instructions are allowed for ALU group relocations
sr: %B(%A+0x%lx): Дозвољене су само „ADD“ или „SUB“ инструкције за премештања „ALU“ групе

en: %B(%A+0x%lx): Overflow whilst splitting 0x%lx for group relocation %s
sr: %B(%A+0x%lx): Прекорачење за време дељења 0x%lx за премештање групе „%s“

en: %B(%A+0x%lx): R_68K_TLS_LE32 relocation not permitted in shared object
sr: %B(%A+0x%lx): „R_68K_TLS_LE32“ премештање није допуштено у дељеним објектима

en: %B(%A+0x%lx): R_ARM_TLS_LE32 relocation not permitted in shared object
sr: %B(%A+0x%lx): „R_ARM_TLS_LE32“ премештање није допуштено у дељеним објектима

en: %B(%A+0x%lx): R_METAG_TLS_LE/IENONPIC relocation not permitted in shared object
sr: %B(%A+0x%lx): „R_METAG_TLS_LE/IENONPIC“ премештање није допуштено у дељеним објектима

en: %B(%A+0x%lx): R_NIOS2_TLS_LE16 relocation not permitted in shared object
sr: %B(%A+0x%lx): „R_NIOS2_TLS_LE16“ премештање није допуштено у дељеним објектима

en: %B(%A+0x%lx): Stabs entry has invalid string index.
sr: %B(%A+0x%lx): Унос окрњака има неисправан индекс ниске.

en: %B(%A+0x%lx): cannot emit fixup to `%s' in read-only section
sr: %B(%A+0x%lx): не могу да унесем исправке у „%s“ у одељку само за читање

en: %B(%A+0x%lx): cannot handle %s for %s
sr: %B(%A+0x%lx): не могу да радим са „%s“ за „%s“

en: %B(%A+0x%lx): cannot reach %s, recompile with -ffunction-sections
sr: %B(%A+0x%lx): не могу да достигнем „%s“, поново преведите са „-ffunction-sections“

en: %B(%A+0x%lx): could not decode instruction for XTENSA_ASM_SIMPLIFY relocation; possible configuration mismatch
sr: %B(%A+0x%lx): не могу да декодирам инструкцију за „XTENSA_ASM_SIMPLIFY“ премештање; вероватно је подешавање погрешно

en: %B(%A+0x%lx): could not decode instruction; possible configuration mismatch
sr: %B(%A+0x%lx): не могу да декодирам инструкцију; вероватно је подешавање погрешно

en: %B(%A+0x%lx): invalid instruction for TLS relocation %s
sr: %B(%A+0x%lx): неисправна инструкција за ТЛС премештање „%s“

en: %B(%A+0x%lx): reloc against `%s': error %d
sr: %B(%A+0x%lx): премештање наспрам „%s“: грешка %d

en: %B(%A+0x%lx): relocation offset out of range (size=0x%x)
sr: %B(%A+0x%lx): померај премештања је ван опсега (величина=0x%x)

en: %B(%A+0x%lx): unexpected fix for %s relocation
sr: %B(%A+0x%lx): неочекивана исправка за „%s“ премештање

en: %B(%A+0x%lx): unresolvable %s relocation against symbol `%s'
sr: %B(%A+0x%lx): нерешиво „%s“ премештање наспрам симбола „%s“

en: %B(%A+0x%lx): unresolvable relocation against symbol `%s'
sr: %B(%A+0x%lx): нерешиво премештање наспрам симбола „%s“

en: %B(%A+0x%lx):unexpected ARM instruction '0x%x' in TLS trampoline
sr: %B(%A+0x%lx): неочекивана „ARM“ инструкција „0x%x“ у „TLS“ трамбулини

en: %B(%A+0x%lx):unexpected ARM instruction '0x%x' referenced by TLS_GOTDESC
sr: %B(%A+0x%lx): неочекивана „ARM“ инструкција „0x%x“ на коју упућује „TLS_GOTDESC“

en: %B(%A+0x%lx):unexpected Thumb instruction '0x%x' in TLS trampoline
sr: %B(%A+0x%lx): неочекивана „Thumb“ инструкција „0x%x“ у „TLS“ трамбулини

en: %B(%A+0x%lx):unexpected Thumb instruction '0x%x' referenced by TLS_GOTDESC
sr: %B(%A+0x%lx): неочекивана „Thumb“ инструкција „0x%x“ на коју упућује „TLS_GOTDESC“

en: %B(%A+0x%v): call to non-code section %B(%A), analysis incomplete
sr: %B(%A+0x%v): позив не-кодном одељку „%B(%A)“, анализа је непотпуна

en: %B(%s): warning: interworking not enabled.
      first occurrence: %B: ARM call to Thumb
sr: %B(%s): упозорење: међудејство није укључено.
      прво појављивање: %B: „ARM“ позива на „Thumb“

en: %B(%s): warning: interworking not enabled.
      first occurrence: %B: Thumb call to ARM
sr: %B(%s): упозорење: међудејство није укључено.
      прво појављивање: %B: „Thumb“ позива на „ARM“

en: %B(%s): warning: interworking not enabled.
      first occurrence: %B: arm call to thumb
sr: %B(%s): упозорење: међудејство није укључено.
      прво појављивање: %B: „arm“ позива „thumb“

en: %B(%s): warning: interworking not enabled.
      first occurrence: %B: thumb call to arm
      consider relinking with --support-old-code enabled
sr: %B(%s): упозорење: међудејство није укључено.
      прво појављивање: %B: „thumb“ позива „arm“
      размотрите поновно повезивање са укљученим „--support-old-code“

en: %B(%s+0x%lx): unresolvable %s relocation against symbol `%s'
sr: %B(%s+0x%lx): нерешиво „%s“ премештање наспрам симбола „%s“

en: %B, section %A:
      relocation %s not valid in a shared object; typically an option mixup, recompile with -fPIC
sr: „%B“, одељак „%A“:
      премештање „%s“ није исправно у дељеном објекту; типично мешање опција, поново преведите са „-fPIC“

en: %B, section %A:
      relocation %s should not be used in a shared object; recompile with -fPIC
sr: „%B“, одељак „%A“:
      премештање „%s“ не треба да се користи у дељеном објекту; поново преведите са „-fPIC“

en: %B, section %A:
      v10/v32 compatible object %s must not contain a PIC relocation
sr: „%B“, одељак „%A“:
      v10/v32 сагласан објекат „%s“ не сме да садржи „PIC“ премештање

en: %B, section %A: No PLT for relocation %s against symbol `%s'
sr: „%B“, одељак „%A“: Нема „PLT“ за премештање „%s“ наспрам симбола „%s“

en: %B, section %A: No PLT nor GOT for relocation %s against symbol `%s'
sr: „%B“, одељак „%A“: Нема ни „PLT“ ни „GOT“ за премештање „%s“ наспрам симбола „%s“

en: %B, section %A: relocation %s has an undefined reference to `%s', perhaps a declaration mixup?
sr: „%B“, одељак „%A“: премештање „%s“ садржи недефинисану упуту ка „%s“, можда је дошло до мешања декларације?

en: %B, section %A: relocation %s is not allowed for global symbol: `%s'
sr: „%B“, одељак „%A“: премештање „%s“ није дозвољено за општи симбол: „%s“

en: %B, section %A: relocation %s is not allowed for symbol: `%s' which is defined outside the program, perhaps a declaration mixup?
sr: „%B“, одељак „%A“: премештање „%s“ није дозвољено за симбол „%s“, који је дефинисан изван програма, можда је дошло до мешања декларације?

en: %B, section %A: relocation %s with no GOT created
sr: „%B“, одељак „%A“: премештање „%s“ без створеног „GOT“

en: %B, section %A: relocation %s with non-zero addend %d against local symbol
sr: „%B“, одељак „%A“: премештање „%s“ са не-нултим сабирком %d наспрам локалног симбола

en: %B, section %A: relocation %s with non-zero addend %d against symbol `%s'
sr: „%B“, одељак „%A“: премештање „%s“ са не-нултим сабирком %d наспрам симбола „%s“

en: %B, section %A: unresolvable relocation %s against symbol `%s'
sr: „%B“, одељак „%A“: нерешиво премештање „%s“ наспрам симбола „%s“

en: %B, section `%A', to symbol `%s':
      relocation %s should not be used in a shared object; recompile with -fPIC
sr: „%B“, одељак „%A“, ка симболу „%s“:
      премештање „%s“ не треба да се користи у дељеном објекту; поново преведите са „-fPIC“

en: %B: !samegp reloc against symbol without .prologue: %s
sr: %B: „!samegp“ премештање наспрам симбола без „.prologue“-а: %s

en: %B: %A+0x%lx: Unsupported jump between ISA modes; consider recompiling with interlinking enabled.
sr: %B: %A+0x%lx: Неподржан скок између ИСА режима; размотрите поновно превођење са укљученим међуповезивањем.

en: %B: %s not absolute
sr: %B: „%s“ није апсолутно

en: %B: %s' accessed both as normal and thread local symbol
sr: %B: „%s“ се приступило и као нормалном и као симболу локалне нити

en: %B: %s: invalid needed version %d
sr: %B: %s: неисправно потребно издање %d

en: %B: %s: invalid version %u (max %d)
sr: %B: %s: неисправно издање %u (најв. %d)

en: %B: '%s' accessed both as normal and thread local symbol
sr: %B: „%s“ се приступило и као нормалном и као симболу локалне нити

en: %B: .got subsegment exceeds 64K (size %d)
sr: %B: под-подеок „.got“ превазилази 64K (величина је %d)

en: %B: .opd is not a regular array of opd entries
sr: %B: „.opd“ није регуларан низ уноса операнда

en: %B: .preinit_array section is not allowed in DSO
sr: %B: одељак „.preinit_array“ није дозвољен у „DSO“-у

en: %B: 0x%lx: fatal: R_SH_PSHA relocation %d not in range -32..32
sr: %B: 0x%lx: кобна грешка: „R_SH_PSHA“ премештање „%d“ није у опсегу -32..32

en: %B: 0x%lx: fatal: R_SH_PSHL relocation %d not in range -32..32
sr: %B: 0x%lx: кобна грешка: „R_SH_PSHL“ премештање „%d“ није у опсегу -32..32

en: %B: 0x%lx: fatal: reloc overflow while relaxing
sr: %B: 0x%lx: кобна грешка: прекорачење премештања приликом опуштања

en: %B: 0x%lx: fatal: unaligned %s relocation 0x%lx
sr: %B: 0x%lx: кобна грешка: непоравнато премештање „%s“ 0x%lx

en: %B: 0x%lx: fatal: unaligned branch target for relax-support relocation
sr: %B: 0x%lx: кобна грешка: непоравнат циљ гране за премештање подршке опуштања

en: %B: 0x%lx: warning: R_SH_USES points to unrecognized insn 0x%x
sr: %B: 0x%lx: упозорење: „R_SH_USES“ показује на непознат „insn“ 0x%x

en: %B: 0x%lx: warning: bad R_SH_USES load offset
sr: %B: 0x%lx: упозорење: лош померај учитавања „R_SH_USES“

en: %B: 0x%lx: warning: bad R_SH_USES offset
sr: %B: 0x%lx: упозорење: лош померај „R_SH_USES“

en: %B: 0x%lx: warning: bad count
sr: %B: 0x%lx: упозорење: лош број

en: %B: 0x%lx: warning: could not find expected COUNT reloc
sr: %B: 0x%lx: упозорење: не могу да нађем очекивано премештање „COUNT“

en: %B: 0x%lx: warning: could not find expected reloc
sr: %B: 0x%lx: упозорење: не могу да нађем очекивано премештање

en: %B: 0x%lx: warning: symbol in unexpected section
sr: %B: 0x%lx: упозорење: симбол је у неочекиваном одељку

en: %B: @gprel relocation against dynamic symbol %s
sr: %B: „@gprel“-односно премештање наспрам динамичког симбола „%s“

en: %B: @internal branch to dynamic symbol %s
sr: %B: „@internal“ грана ка динамичком симболу „%s“

en: %B: @pcrel relocation against dynamic symbol %s
sr: %B: „@pcrel“-односно премештање наспрам динамичког симбола „%s“

en: %B: ABI is incompatible with that of the selected emulation
sr: %B: АБИ није сагласна са оном изабране емулације

en: %B: ABI mismatch: linking %s module with previous %s modules
sr: %B: АБИ не одговара: повезујем „%s“ модул са претходним „%s“ модулима

en: %B: ABI version %ld is not compatible with ABI version %ld output
sr: %B: АБИ издање %ld није сагласно са АБИ-јем издања %ld

en: %B: ASE mismatch: linking %s module with previous %s modules
sr: %B: АСЕ не одговара: повезујем „%s“ модул са претходним „%s“ модулима

en: %B: Alignment mismatch with previous modules
sr: %B: Поравнање се разликује од претходних модула

en: %B: Architecture mismatch with previous modules
sr: %B: Архитектура се разликује од претходних модула

en: %B: BE8 images only valid in big-endian mode.
sr: %B: „BE8“ слике су исправне само у режиму велике крајњости.

en: %B: Bad relocation record imported: %d
sr: %B: Увезен је лош снимак премештања: %d

en: %B: CALL15 reloc at 0x%lx not against global symbol
sr: %B: „CALL15“ премештање на 0x%lx није наспрам општег симбола

en: %B: CALL16 reloc at 0x%lx not against global symbol
sr: %B: „CALL16“ премештање на 0x%lx није наспрам општег симбола

en: %B: Can't find matching LO16 reloc against `%s' for %s at 0x%lx in section `%A'
sr: %B: Не могу да нађем упоређујуће „LO16“ премештање наспрам „%s“ за „%s“ на 0x%lx у одељку „%A“

en: %B: Can't relax br (%s) to `%s' at 0x%lx in section `%A' with size 0x%lx (> 0x1000000).
sr: %B: Не могу да опустим „br“ (%s) у „%s“ на 0x%lx у одељку „%A“ са величином 0x%lx (> 0x1000000).

en: %B: Can't relax br at 0x%lx in section `%A'. Please use brl or indirect branch.
sr: %B: Не могу да опустим „br“ на 0x%lx у одељку „%A“. Користите „brl“ или индиректну грану.

en: %B: Cannot handle compressed Alpha binaries.
       Use compiler flags, or objZ, to generate uncompressed binaries.
sr: %B: Не могу да радим са сажетим бинарним Алфа датотекама.
       Користите заставице преводиоца, или „objZ“, да створите несажете бинарне датотеке.

en: %B: Cannot link together %s and %s objects.
sr: %B: Не могу да повежем заједно објекте „%s“ и „%s“.

en: %B: Corrupt size field in group section header: 0x%lx
sr: %B: Оштећено је поље величине у заглављу одељка групе: 0x%lx

en: %B: Failed to add renamed symbol %s
sr: %B: Нисам успео да додам преименовани симбол „%s“

en: %B: Function descriptor relocation with non-zero addend
sr: %B: Премештање описника функције са не-нултим сабирком

en: %B: GOT overflow: Number of relocations with 8- or 16-bit offset > %d
sr: %B: прекорачење „GOT“: Број премештања са 8- или 16-битним померајем > %d

en: %B: GOT overflow: Number of relocations with 8-bit offset > %d
sr: %B: прекорачење „GOT“: Број премештања са 8-битним померајем > %d

en: %B: GOT reloc at 0x%lx not expected in executables
sr: %B: „GOT“ премештање на 0x%lx није очекивано у извршним

en: %B: IMPORT AS directive for %s conceals previous IMPORT AS
sr: %B: директива УВЕЗИ КАО за „%s“ засењује претходно УВЕЗИ КАО

en: %B: ISR vector size mismatch with previous modules, previous %u-byte, current %u-byte
sr: %B: Величина вектора „ISR“ се разликује од претходних модула: претходна %u бајта; текућа %u бајта

en: %B: Instruction set mismatch with previous modules
sr: %B: Скуп инструкција се разликује од претходних модула

en: %B: Invalid relocation type imported: %d
sr: %B: Увезена је неисправна врста премештања: %d

en: %B: Malformed reloc detected for section %s
sr: %B: Откривено је лоше премештање за одељак „%s“

en: %B: Nested OMIT_FP in %A.
sr: %B: Угнежђено „OMIT_FP“ у „%A“.

en: %B: No symbol version section for versioned symbol `%s'
sr: %B: Нема одељка издања симбола за верзионисани симбол „%s“

en: %B: Not enough room for program headers, try linking with -N
sr: %B: Нема довољно места за заглавље програм, пробајте да повежете са „-N“

en: %B: Only registers %%g[2367] can be declared using STT_REGISTER
sr: %B: Само регистри „%%g[2367]“ могу бити декларисани коришћењем „STT_REGISTER“

en: %B: Recognised but unhandled machine type (0x%x) in Import Library Format archive
sr: %B: Позната али необрадива врста машине (0x%x) у архиви записа библиотеке увоза

en: %B: Relocation %s (%d) is not currently supported.
sr: %B: Премештање „%s“ (%d) тренутно није подржано.

en: %B: Relocations in generic ELF (EM: %d)
sr: %B: Премештања у општем „ELF“-у (EM: %d)

en: %B: SB-relative relocation but __c6xabi_DSBT_BASE not defined
sr: %B: премештање се односи на „SB“ али „__c6xabi_DSBT_BASE“ није дефинисано

en: %B: TLS local exec code cannot be linked into shared objects
sr: %B: ТЛС месни извршни код не може бити повезан у дељеним објектима

en: %B: TLS sections are not adjacent:
sr: %B: ТЛС одељци нису суседни:

en: %B: TLS transition from %s to %s against `%s' at 0x%lx in section `%A' failed
sr: %B: Није успео „TLS“ прелаз са „%s“ на „%s“ наспрам „%s“ при 0x%lx у одељку „%A“

en: %B: The first section in the PT_DYNAMIC segment is not the .dynamic section
sr: %B: Први одељак у подеоку „PT_DYNAMIC“ није „.dynamic“ одељак

en: %B: The target (%s) of an %s relocation is in the wrong section (%A)
sr: %B: Мета (%s) премештања „%s“ је у погрешном одељку (%A)

en: %B: Too many sections: %d (>= %d)
sr: %B: Превише одељака: %d (>= %d)

en: %B: Unable to sort relocs - they are in more than one size
sr: %B: Не могу да поређам премештања — имају више од једне величине

en: %B: Unable to sort relocs - they are of an unknown size
sr: %B: Не могу да поређам премештања — непознате су величине

en: %B: Unhandled import type; %x
sr: %B: Необрадива врста увоза; %x

en: %B: Unknown mandatory EABI object attribute %d
sr: %B: Обавезан „%d“ атрибут „EABI“ објекта није познат

en: %B: Unknown relocation type %d
sr: %B: Непозната врста премештања „%d“

en: %B: Unknown section type in a.out.adobe file: %x
sr: %B: Непозната врста одељка у датотеци „a.out.adobe“: %x

en: %B: Unmatched OMIT_FP in %A.
sr: %B: Неодговарајуће „OMIT_FP“ у „%A“.

en: %B: Unrecognised .directive command: %s
sr: %B: Непозната наредба „.directive“: %s

en: %B: Unrecognised import name type; %x
sr: %B: Непознат назив врсте увоза; %x

en: %B: Unrecognised import type; %x
sr: %B: Непозната врста увоза; %x

en: %B: Unrecognised machine type (0x%x) in Import Library Format archive
sr: %B: Непозната врста машине (0x%x) у архиви записа библиотеке увоза

en: %B: Unrecognized storage class %d for %s symbol `%s'
sr: %B: Непозната класа смештаја „%d“ за „%s“ симбол „%s“

en: %B: Warning: Ignoring section flag IMAGE_SCN_MEM_NOT_PAGED in section %s
sr: %B: Упозорење: Занемарујем заставицу одељка „IMAGE_SCN_MEM_NOT_PAGED“ у одељку „%s“

en: %B: Warning: Thumb BLX instruction targets thumb function '%s'.
sr: %B: Упозорење: „Thumb BLX“ инструкција циља на „thumb“ функцију „%s“.

en: %B: Warning: bad `%s' option size %u smaller than its header
sr: %B: Упозорење: лоша величина опције „%s“ %u мања од заглавља

en: %B: Warning: cannot determine the target function for stub section `%s'
sr: %B: Упозорење: не могу да одредим циљну функцију за одељак окрајка „%s“

en: %B: Warning: thumb mode PLT generation not currently supported
sr: %B: Упозорење: „PLT“ стварање у „thumb“ режиму тренутно није подржано

en: %B: XMC_TC0 symbol `%s' is class %d scnlen %d
sr: %B: „XMC_TC0“ симбол „%s“ је класа %d сцндужине %d

en: %B: `%A' offset of %ld from `%A' beyond the range of ADDIUPC
sr: %B: „%A“ померај %ld из „%A“ иза опсега „ADDIUPC“

en: %B: `%s' accessed both as FDPIC and thread local symbol
sr: %B: „%s“ се приступило и као „FDPIC“-у и као симболу локалне нити

en: %B: `%s' accessed both as normal and FDPIC symbol
sr: %B: „%s“ се приступило и као нормалном и као симболу „FDPIC“

en: %B: `%s' accessed both as normal and thread local symbol
sr: %B: „%s“ се приступило и као нормалном и као симболу локалне нити

en: %B: `%s' has line numbers but no enclosing section
sr: %B: „%s“ има бројеве редова али не и затварајући одељак

en: %B: `%s' in loader reloc but not loader sym
sr: %B: „%s“ је у премештању утоваривача али није симбол утоваривача

en: %B: `ld -r' not supported with PE MIPS objects
sr: %B: „ld -r“ није подржан са објектима „PE MIPS“

en: %B: addend -0x%x in relocation %s against symbol `%s' at 0x%lx in section `%A' is out of range
sr: %B: сабирак -0x%x у премештању „%s“ наспрам симбола „%s“ на 0x%lx у одељку „%A“ је ван опсега

en: %B: addend 0x%x in relocation %s against symbol `%s' at 0x%lx in section `%A' is out of range
sr: %B: сабирак 0x%x у премештању „%s“ наспрам симбола „%s“ на 0x%lx у одељку „%A“ је ван опсега

en: %B: bad XTY_ER symbol `%s': class %d scnum %d scnlen %d
sr: %B: лош „XTY_ER“ симбол „%s“: класа %d сцброј %d сцндужине %d

en: %B: bad pair/reflo after refhi
sr: %B: лоше „pair/reflo“ након „refhi“

en: %B: bad reloc address 0x%lx in section `%A'
sr: %B: погрешна адреса премештања 0x%lx у одељку „%A“

en: %B: bad reloc symbol index (0x%lx >= 0x%lx) for offset 0x%lx in section `%A'
sr: %B: лош индекс симбола премештања (0x%lx >= 0x%lx) за померај 0x%lx у одељку „%A“

en: %B: bad section length in ihex_read_section
sr: %B: лоша дужина одељка у „ihex_одељак_читања“

en: %B: bad string table size %lu
sr: %B: лоша величина табеле низа %lu

en: %B: bad symbol index: %d
sr: %B: лош индекс симбола: %d

en: %B: cannot create stub entry %s
sr: %B: не могу да створим унос окрајка „%s“

en: %B: change in gp: BRSGP %s
sr: %B: измена у „gp“-у: BRSGP %s

en: %B: class %d symbol `%s' has no aux entries
sr: %B: класа %d симбола „%s“ нема помоћних уноса

en: %B: compiled for a 64 bit system and target is 32 bit
sr: %B: преведено за 64-битни систем а циљ је 32-битни

en: %B: compiled for a big endian system and target is little endian
sr: %B: преведено за систем велике крајности а циљ је мала крајност

en: %B: compiled for a little endian system and target is big endian
sr: %B: преведено за систем мале крајности а циљ је велика крајност

en: %B: compiled normally and linked with modules compiled with -mrelocatable
sr: %B: преведено уобичајеним путем и повезано са модулима који су преведени са „-mrelocatable“

en: %B: compiled with -mrelocatable and linked with modules compiled normally
sr: %B: преведено са „-mrelocatable“ и повезано са модулима који су преведени уобичајеним путем

en: %B: could not find output section %A for input section %A
sr: %B: не могу да нађем излазни одељак „%A“ за улазни одељак „%A“

en: %B: could not find output section %s
sr: %B: не могу да нађем излазни одељак „%s“

en: %B: could not read contents of section `%A'
sr: %B: не могу да прочитам садржај одељка „%A“

en: %B: csect `%s' not in enclosing section
sr: %B: ц-одељак „%s“ није у затварајућем одељку

en: %B: don't know how to handle OS specific section `%s' [0x%8x]
sr: %B: не знам како да обрадим систему специфичан одељак „%s“ [0x%8x]

en: %B: don't know how to handle allocated, application specific section `%s' [0x%8x]
sr: %B: не знам како да обрадим додељен, програму специфичан одељак „%s“ [0x%8x]

en: %B: don't know how to handle processor specific section `%s' [0x%8x]
sr: %B: не знам како да обрадим процесору специфичан одељак „%s“ [0x%8x]

en: %B: don't know how to handle section `%s' [0x%8x]
sr: %B: не знам како да обрадим одељак „%s“ [0x%8x]

en: %B: dtp-relative relocation against dynamic symbol %s
sr: %B: „dtp“-односно премештање наспрам динамичког симбола „%s“

en: %B: duplicate export stub %s
sr: %B: удвостручи окрајак извоза „%s“

en: %B: duplicate section `%A' has different contents
sr: %B: удвостручени одељак „%A“ има другачији садржај

en: %B: duplicate section `%A' has different size
sr: %B: удвостручени одељак „%A“ има другачију величину

en: %B: endianness incompatible with that of the selected emulation
sr: %B: крајњост није сагласна са оном изабране емулације

en: %B: error: ABI mismatch with previous modules.
sr: %B: грешка: АБИ се разликује од претходних модула.

en: %B: error: Cannot set _ITB_BASE_
sr: %B: грешка: Не могу да подесим „_ITB_BASE_“

en: %B: error: Cortex-A8 erratum stub is allocated in unsafe location
sr: %B: грешка: Окрајак грешке Кортекса А8 је додељен небезбедној локацији

en: %B: error: Cortex-A8 erratum stub out of range (input file too large)
sr: %B: грешка: Окрајак грешке Кортекса А8 је ван опсега (улазна датотека је превелика)

en: %B: error: Instruction set mismatch with previous modules.
sr: %B: грешка: Скуп инструкција се разликује од претходних модула.

en: %B: error: VFP11 veneer out of range
sr: %B: грешка: „VFP11“ превлака је ван опсега

en: %B: error: unaligned relocation type %d at %08x reloc %p
sr: %B: грешка: непоравната врста премештања „%d“ на %08x премештања „%p“

en: %B: error: unknown mandatory EABI object attribute %d
sr: %B: грешка: обавезан „%d“ атрибут „EABI“ објекта није познат

en: %B: error: unknown relocation type %d.
sr: %B: грешка: непозната врста премештања „%d“.

en: %B: file class %s incompatible with %s
sr: %B: класа датотеке „%s“ није сагласна са „%s“

en: %B: gp-relative relocation against dynamic symbol %s
sr: %B: „gp“-односно премештање наспрам динамичког симбола „%s“

en: %B: hidden symbol `%s' in %B is referenced by DSO
sr: %B: на скривени симбол „%s“ у „%B“ упућује „DSO“

en: %B: hidden symbol `%s' isn't defined
sr: %B: скривени симбол „%s“ није дефинисан

en: %B: ignoring duplicate section `%A'
sr: %B: занемарујем удвостручени одељак „%A“

en: %B: illegal relocation type %d at address 0x%lx
sr: %B: неисправна врста премештања %d на адреси 0x%lx

en: %B: illegal symbol index in reloc: %d
sr: %B: недозвољен индекс симбола у премештању: %d

en: %B: incompatible machine type. Output is 0x%x. Input is 0x%x
sr: %B: несагласна врста машине. Излаз је 0x%x, а улаз 0x%x

en: %B: indirect symbol `%s' to `%s' is a loop
sr: %B: индиректни симбол „%s“ ка „%s“ је петља

en: %B: internal error in ihex_read_section
sr: %B: унутрашња грешка у „ihex_одељак_читања“

en: %B: internal symbol `%s' in %B is referenced by DSO
sr: %B: на унутрашњи симбол „%s“ у „%B“ упућује „DSO“

en: %B: internal symbol `%s' isn't defined
sr: %B: унутрашњи симбол „%s“ није дефинисан

en: %B: invalid SHT_GROUP entry
sr: %B: неисправан унос „SHT_GROUP“

en: %B: invalid link %lu for reloc section %s (index %u)
sr: %B: неисправна веза „%lu“ за одељак премештања „%s“ (индекс „%u“)

en: %B: invalid relocation type %d
sr: %B: неисправна врста премештања „%d“

en: %B: invalid string offset %u >= %lu for section `%s'
sr: %B: неисправан померај ниске „%u >= %lu“ за одељак „%s“

en: %B: jump too far away
sr: %B: скок је превише далеко

en: %B: linking %s module with previous %s modules
sr: %B: повезујем „%s“ модул са претходним „%s“ модулима

en: %B: linking 32-bit code with 64-bit code
sr: %B: повезујем 32-битни код са 64-битним кодом

en: %B: linking 64-bit files with 32-bit files
sr: %B: повезујем 64-битне датотеке са 32-битним датотекама

en: %B: linking UltraSPARC specific with HAL specific code
sr: %B: повезујем код специфичан „UltraSPARC“-у са кодом специфичним „HAL“-у

en: %B: linking auto-pic files with non-auto-pic files
sr: %B: повезујем датотеке „ауто-пик“-а са датотекама „не-ауто-пик“-а

en: %B: linking big-endian files with little-endian files
sr: %B: повезујем датотеке велике крајњости са датотекама мале крајњости

en: %B: linking constant-gp files with non-constant-gp files
sr: %B: повезујем датотеке „константног-гп“-а са датотекама „не-константног-гп“-а

en: %B: linking files compiled for 16-bit integers (-mshort) and others for 32-bit integers
sr: %B: свезујуће датотеке су преведене за целе бројеве од 16 бита (-mshort) а друге за целе бројеве од 32 бита

en: %B: linking files compiled for 32-bit double (-fshort-double) and others for 64-bit double
sr: %B: свезујуће датотеке су преведене за целе бројеве од 32 бита (-fshort-double) а друге за целе бројеве од 64 бита

en: %B: linking files compiled for HCS12 with others compiled for HC12
sr: %B: свезујуће датотеке су преведене за „HCS12“ са другима преведеним за „HC12“

en: %B: linking little endian files with big endian files
sr: %B: повезујем датотеке мале крајњости са датотекама велике крајњости

en: %B: linking non-pic code in a position independent executable
sr: %B: повезујем не-пик код у извршном независном од положаја

en: %B: linking trap-on-NULL-dereference with non-trapping files
sr: %B: повезујем захват-на-НИШТАВНОЈ-дереференциса не-захватним датотекама

en: %B: loader reloc in read-only section %A
sr: %B: премештање утоваривача у одељку само за читање „%A“

en: %B: loader reloc in unrecognized section `%s'
sr: %B: премештање утоваривача у непознатом одељку „%s“

en: %B: local symbol `%s' in %B is referenced by DSO
sr: %B: на локални симбол „%s“ у „%B“ упућује „DSO“

en: %B: misplaced XTY_LD `%s'
sr: %B: лоше постављено „XTY_LD“ „%s“

en: %B: missing TLS section for relocation %s against `%s' at 0x%lx in section `%A'.
sr: %B: недостаје ТЛС одељак за „%s“ премештање наспрам „%s“ на 0x%lx у одељку „%A“.

en: %B: no group info for section %A
sr: %B: нема података групе за одељак „%A“

en: %B: non-pic code with imm relocation against dynamic symbol `%s'
sr: %B: не-пик код са „imm“ премештањем наспрам динамичког симбола „%s“

en: %B: non-zero symbol index (0x%lx) for offset 0x%lx in section `%A' when the object file has no symbol table
sr: %B: не-нулти индекс симбола (0x%lx) за померај 0x%lx у одељку „%A“ када датотека објекта нема табелу симбола

en: %B: pc-relative relocation against dynamic symbol %s
sr: %B: „pc“-односно премештање наспрам динамичког симбола „%s“

en: %B: pc-relative relocation against undefined weak symbol %s
sr: %B: „pc“-односно премештање наспрам недефинисаног слабог симбола „%s“

en: %B: probably compiled without -fPIC?
sr: %B: вероватно је преведено без „-fPIC“?

en: %B: protected symbol `%s' isn't defined
sr: %B: заштићени симбол „%s“ није дефинисан

en: %B: reloc %s:%d not in csect
sr: %B: премештање „%s:%d“ није у ц-одељку

en: %B: reloc against a non-existant symbol index: %ld
sr: %B: премештање наспрам непостојећег индекса симбола: %ld

en: %B: relocation %s against %s `%s' can not be used when making a shared object%s
sr: %B: премештање „%s“ наспрам „%s“ „%s“ се не може користити приликом стварања дељеног објекта%s

en: %B: relocation %s against STT_GNU_IFUNC symbol `%s' has non-zero addend: %d
sr: %B: премештање „%s“ наспрам „STT_GNU_IFUNC“ симбола „%s“ има не-нулти сабирак: %d

en: %B: relocation %s against STT_GNU_IFUNC symbol `%s' isn't handled by %s
sr: %B: премештање „%s“ наспрам „STT_GNU_IFUNC“ симбола „%s“ „%s“ не може да одради

en: %B: relocation %s against `%s' can not be used when making a shared object; recompile with -fPIC
sr: %B: премештање „%s“ наспрам „%s“ се не може користити приликом стварања дељеног објекта; поново преведите са „-fPIC“

en: %B: relocation %s against symbol `%s' isn't supported in x32 mode
sr: %B: „%s“ премештање наспрам симбола „%s“ није подржано у режиму x32

en: %B: relocation %s against undefined %s `%s' can not be used when making a shared object%s
sr: %B: премештање „%s“ наспрам недефинисаног „%s“ „%s“ се не може користити приликом стварања дељеног објекта%s

en: %B: relocation %s can not be used when making a shared object; recompile with -fPIC
sr: %B: премештање „%s“ се не може користити приликом стварања дељеног објекта; поново преведите са „-fPIC“

en: %B: relocation %s cannot be used when making a shared object
sr: %B: премештање „%s“ се не може користити приликом стварања дељеног објекта

en: %B: relocation R_386_GOTOFF against protected function `%s' can not be used when making a shared object
sr: %B: премештање „R_386_GOTOFF“ наспрам заштићене функције „%s“ се не може користити када се ствара дељени објекат

en: %B: relocation R_386_GOTOFF against undefined %s `%s' can not be used when making a shared object
sr: %B: премештање „R_386_GOTOFF“ наспрам недефинисаног %s „%s“ се не може користити када се ствара дељени објекат

en: %B: relocation R_X86_64_GOTOFF64 against protected function `%s' can not be used when making a shared object
sr: %B: премештање „R_X86_64_GOTOFF64“ наспрам заштићене функције „%s“ се не може користити када се ствара дељени објекат

en: %B: relocation at `%A+0x%x' references symbol `%s' with nonzero addend
sr: %B: премештање на „%A+0x%x“ ствара упуту симбола „%s“ са не-нултим сабирком

en: %B: relocation size mismatch in %B section %A
sr: %B: величина премештања не одговара у „%B“ одељак „%A“

en: %B: relocs in section `%A', but it has no contents
sr: %B: премештања у одељку „%A“, али нема никаквог садржаја

en: %B: section %A lma %#lx adjusted to %#lx
sr: %B: одељак „%A lma %#lx“ је дотеран на %#lx

en: %B: section %s: string table overflow at offset %ld
sr: %B: одељак „%s“: прекорачење табеле ниски на померају %ld

en: %B: section `%A' can't be allocated in segment %d
sr: %B: одељак „%A“ се не може доделити у подеоку %d

en: %B: sh_link [%d] in section `%A' is incorrect
sr: %B: „sh_link [%d]“ у одељку „%A“ није исправно

en: %B: sh_link of section `%A' points to discarded section `%A' of `%B'
sr: %B: „sh_link“ одељка „%A“ указује на одбачени одељак „%A“ од „%B“

en: %B: sh_link of section `%A' points to removed section `%A' of `%B'
sr: %B: „sh_link“ одељка „%A“ указује на уклоњени одељак „%A“ од „%B“

en: %B: size field is zero in Import Library Format header
sr: %B: оље величине је нула у заглављу записа библиотеке увоза

en: %B: speculation fixup to dynamic symbol %s
sr: %B: разматрам исправку динамичког симбола „%s“

en: %B: stack size specified and %s set
sr: %B: величина спремника је наведена и „%s“ подешена

en: %B: string not null terminated in ILF object file.
sr: %B: ниска се не завршава нулом у датотеци ИЛФ објекта.

en: %B: symbol `%s' has unrecognized csect type %d
sr: %B: симбол „%s“ има непознату врсту цсектора „%d“

en: %B: symbol `%s' has unrecognized smclas %d
sr: %B: симбол „%s“ има непознату класу симбола „%d“

en: %B: symbol `%s' required but not present
sr: %B: симбол „%s“ је потребан али није присутан

en: %B: taking the address of protected function '%s' cannot be done when making a shared library
sr: %B: узимање адресе заштићене функције „%s“ не може бити обављено приликом стварања дељене библиотеке

en: %B: the target (%s) of a %s relocation is in the wrong output section (%s)
sr: %B: мета (%s) премештања „%s“ је у погрешном излазном одељку (%s)

en: %B: too many sections (%d)
sr: %B: превише одељака (%d)

en: %B: too many sections: %u
sr: %B: превише одељака: %u

en: %B: tp-relative relocation against dynamic symbol %s
sr: %B: „tp“-односно премештање наспрам динамичког симбола „%s“

en: %B: unable to fill in DataDictionary[12] because .idata$5 is missing
sr: %B: не могу да попуним речник података[12] зато што недостаје „.idata$5“

en: %B: unable to fill in DataDictionary[1] because .idata$2 is missing
sr: %B: не могу да попуним речник података[1] зато што недостаје „.idata$2“

en: %B: unable to fill in DataDictionary[1] because .idata$4 is missing
sr: %B: не могу да попуним речник података[1] зато што недостаје „.idata$4“

en: %B: unable to fill in DataDictionary[9] because __tls_used is missing
sr: %B: не могу да попуним речник података[9] зато што недостаје „__tls_used“

en: %B: unable to fill in DataDictionary[PE_IMPORT_ADDRESS_TABLE (12)] because .idata$6 is missing
sr: %B: не могу да попуним речник података[PE_IMPORT_ADDRESS_TABLE (12)] зато што недостаје „.idata$6“

en: %B: unable to fill in DataDictionary[PE_IMPORT_ADDRESS_TABLE(12)] because .idata$6 is missing
sr: %B: не могу да попуним речник података[PE_IMPORT_ADDRESS_TABLE(12)] зато што недостаје „.idata$6“

en: %B: unable to find ARM glue '%s' for `%s'
sr: %B: не могу да пронађем „ARM“ лепак „%s“ за „%s“

en: %B: unable to find THUMB glue '%s' for `%s'
sr: %B: не могу да пронађем „THUMB“ лепак „%s“ за „%s“

en: %B: unable to find VFP11 veneer `%s'
sr: %B: не могу да нађем „VFP11“ превлаку „%s“

en: %B: unable to get decompressed section %A
sr: %B: не могу да добавим распаковани одељак „%A“

en: %B: unable to initialize compress status for section %s
sr: %B: не могу да започнем стање сажимања за одељак „%s“

en: %B: unable to initialize decompress status for section %s
sr: %B: не могу да започнем стање распакивања за одељак „%s“

en: %B: undefined reference to symbol '%s'
sr: %B: недефинисана упута ка симболу „%s“

en: %B: undefined sym `%s' in .opd section
sr: %B: неодређени симбол „%s“ у „.opd“ одељку

en: %B: undefined symbol on R_PPC64_TOCSAVE relocation
sr: %B: неодређени симбол на „R_PPC64_TOCSAVE“ премештању

en: %B: unexpected ATN type %d in external part
sr: %B: неочекивана АТН врста „%d“ у спољном делу

en: %B: unexpected redefinition of indirect versioned symbol `%s'
sr: %B: неочекивано поновно дефинисање индиректно верзионисаног симбола „%s“

en: %B: unexpected reloc type %u in .opd section
sr: %B: неочекивана врста премештања „%u“ у „.opd“ одељку

en: %B: unexpected type after ATN
sr: %B: неочекивана врста након АТН-а

en: %B: unhandled dynamic relocation against %s
sr: %B: необрађено динамичко премештање наспрам „%s“

en: %B: unimplemented %s
sr: %B: није примењено „%s“

en: %B: unimplemented ATI record %u for symbol %u
sr: %B: непримењени АТИ запис „%u“ за симбол „%u“

en: %B: unknown [%d] section `%s' in group [%s]
sr: %B: [%d] непознат одељак „%s“ у групи [%s]

en: %B: unknown load command 0x%lx
sr: %B: непозната наредба учитавања 0x%lx

en: %B: unknown relocation type %d
sr: %B: непозната врста премештања „%d“

en: %B: unknown/unsupported relocation type %d
sr: %B: непозната/неподржана врста премештања „%d“

en: %B: unrecognized relocation (0x%x) in section `%A'
sr: %B: непознато премештање (0x%x) у одељку „%A“

en: %B: unsupported relocation type %i
sr: %B: врста премештања „%i“ није подржана

en: %B: unsupported relocation type %i
sr: %B: врста премештања „%i“ није подржана

en: %B: unsupported relocation type %s
sr: %B: врста премештања %s није подржана

en: %B: unsupported relocation: ALPHA_R_GPRELHIGH
sr: %B: неподржано премештање: „ALPHA_R_GRELHIGH“

en: %B: unsupported relocation: ALPHA_R_GPRELLOW
sr: %B: неподржано премештање: „ALPHA_R_GRELLOW“

en: %B: uses _-prefixed symbols, but writing file with non-prefixed symbols
sr: %B: користи симболе са префиксом „_“, али записује датотеку са симболима без префикса

en: %B: uses different e_flags (0x%lx) fields than previous modules (0x%lx)
sr: %B: користи другачија поља „e_flags“ (0x%lx) него претходни модули (0x%lx)

en: %B: uses non-prefixed symbols, but writing file with _-prefixed symbols
sr: %B: користи симболе без префикса, али записује датотеку са симболима са префиксом „_“

en: %B: version node not found for symbol %s
sr: %B: нисам нашао чвор издања за симбол „%s“

en: %B: warning: COMDAT symbol '%s' does not match section name '%s'
sr: %B: упозорење: „COMDAT“ симбол „%s“ се не подудара са називом одељка „%s“

en: %B: warning: Empty loadable segment detected, is this intentional ?
sr: %B: упозорење: Откривен је празан подеок који се може учитати, да ли је то намеравано ?

en: %B: warning: Endian mismatch with previous modules.
sr: %B: упозорење: Крајњост се разликује од претходних модула.

en: %B: warning: Incompatible elf-versions %s and  %s.
sr: %B: упозорење: елф издања %s и %s нису сагласна.

en: %B: warning: Older version of object file encountered, Please recompile with current tool chain.
sr: %B: упозорење: Наишао сам на старије издање датотеке објекта, преведите поново са текућим ланцем алата.

en: %B: warning: allocated section `%s' not in segment
sr: %B: упозорење: додељени одељак „%s“ није у подеоку

en: %B: warning: duplicate line number information for `%s'
sr: %B: упозорење: удвостручени податак о броју реда за „%s“

en: %B: warning: illegal symbol index %ld in line numbers
sr: %B: упозорење: неисправан индекс симбола %ld у бројевима редова

en: %B: warning: illegal symbol index %ld in relocs
sr: %B: упозорење: неисправан индекс симбола %ld у премештањима

en: %B: warning: line number table read failed
sr: %B: упозорење: није успело читање броја реда табеле

en: %B: warning: linking PIC files with non-PIC files
sr: %B: упозорење: повезујем „PIC“ датотеке са не-„PIC“ датотекама

en: %B: warning: linking abicalls files with non-abicalls files
sr: %B: упозорење: повезујем датотеке абипозива са датотекама не-абипозива

en: %B: warning: relocate SDA_BASE failed.
sr: %B: упозорење: није успело премештање „SDA_BASE“.

en: %B: warning: selected VFP11 erratum workaround is not necessary for target architecture
sr: %B: упозорење: изабрано решење „VFP11“ грешака није потребно за циљну архитектуру

en: %B: warning: sh_link not set for section `%A'
sr: %B: упозорење: „sh_link“ није постављено за одељак „%A“

en: %B: warning: unaligned access to GOT entry.
sr: %B: упозорење: непоравнат приступ уносу „GOT“.

en: %B: warning: unknown EABI object attribute %d
sr: %B: упозорење: „%d“ атрибут „EABI“ објекта није познат

en: %B:%A%s exceeds overlay size
sr: „%B:%A%s“ превазилази величину преклапања

en: %B:%A: Warning: deprecated Red Hat reloc
sr: %B:%A: Упозорење: застарело премештање Ред Хета

en: %B:%d: Bad checksum in S-record file
sr: %B:%d: Лоша сума провере у датотеци С-записа

en: %B:%d: Unexpected character `%s' in S-record file
sr: %B:%d: Неочекивани знак „%s“ у датотеци С-записа

en: %B:%d: unexpected character `%s' in Intel Hex file
sr: %B:%d: неочекивани знак „%s“ у Интеловој хексадецималној датотеци

en: %B:%u: bad checksum in Intel Hex file (expected %u, found %u)
sr: %B:%u: лоша сума провере у Интеловој хексадецималној датотеци (очекивах %u, нађох %u)

en: %B:%u: bad extended address record length in Intel Hex file
sr: %B:%u: лоша дужина записа проширене адресе у Интеловој хексадецималној датотеци

en: %B:%u: bad extended linear address record length in Intel Hex file
sr: %B:%u: лоша дужина записа проширене линеарне адресе у Интеловој хексадецималној датотеци

en: %B:%u: bad extended linear start address length in Intel Hex file
sr: %B:%u: лоша дужина записа проширене линеарне почетне адресе у Интеловој хексадецималној датотеци

en: %B:%u: bad extended start address length in Intel Hex file
sr: %B:%u: лоша дужина записа проширене почетне адресе у Интеловој хексадецималној датотеци

en: %B:%u: unrecognized ihex type %u in Intel Hex file
sr: %B:%u: непозната „ihex“ врста „%u“ у Интеловој хексадецималној датотеци

en: %C: warning: relocation to "%s" references a different segment
sr: %C: упозорење: премештање у „%s“ ствара упуту другог сегмента

en: %F%P: already_linked_table: %E
sr: %F%P: већ_повезана_табела: %E

en: %F%P: dynamic STT_GNU_IFUNC symbol `%s' with pointer equality in `%B' can not be used when making an executable; recompile with -fPIE and relink with -pie
sr: %F%P: динамички „STT_GNU_IFUNC“ симбол „%s“ са једнакошћу показивача у „%B“ се не може користити приликом стварања извршне; преведите поново са „-fPIE“ и повежите поново са „-pie“

en: %H __tls_get_addr lost arg, TLS optimization disabled
sr: „%H“ „__tls_get_addr“ је изгубио аргумент, ТЛС оптимизација је искључена

en: %H arg lost __tls_get_addr, TLS optimization disabled
sr: Аргумент „%H“ је изгубио „__tls_get_addr“, ТЛС оптимизација је искључена

en: %H: R_FRV_FUNCDESC references dynamic symbol with nonzero addend
sr: %H: „R_FRV_FUNCDESC“ ствара упуту динамичког симбола са не-нултим сабирком

en: %H: R_FRV_FUNCDESC_VALUE references dynamic symbol with nonzero addend
sr: %H: „R_FRV_FUNCDESC_VALUE“ ствара упуту динамичког симбола са не-нултим сабирком

en: %H: R_FRV_GETTLSOFF not applied to a call instruction
sr: %H: „R_FRV_GETTLSOFF“ није примењено на инструкцију позива

en: %H: R_FRV_GETTLSOFF_RELAX not applied to a calll instruction
sr: %H: „R_FRV_GETTLSOFF_RELAX“ није примењено на инструкцију „calll“

en: %H: R_FRV_GOTTLSDESC12 not applied to an lddi instruction
sr: %H: „R_FRV_GOTTLSDESC12“ није примењено на инструкцију „lddi“

en: %H: R_FRV_GOTTLSDESCHI not applied to a sethi instruction
sr: %H: „R_FRV_GOTTLSDESCHI“ није примењено на инструкцију „sethi“

en: %H: R_FRV_GOTTLSDESCLO not applied to a setlo or setlos instruction
sr: %H: „R_FRV_GOTTLSDESCLO“ није примењено на инструкцију „setlo“ или „setlos“

en: %H: R_FRV_GOTTLSOFF12 not applied to an ldi instruction
sr: %H: „R_FRV_GOTTLSOFF12“ није примењено на инструкцију „ldi“

en: %H: R_FRV_GOTTLSOFFHI not applied to a sethi instruction
sr: %H: „R_FRV_GOTTLSOFFHI“ није примењено на инструкцију „sethi“

en: %H: R_FRV_GOTTLSOFFLO not applied to a setlo or setlos instruction
sr: %H: „R_FRV_GOTTLSOFFLO“ није примењено на инструкцију „setlo“ или „setlos“

en: %H: R_FRV_TLSDESC_RELAX not applied to an ldd instruction
sr: %H: „R_FRV_TLSDESC_RELAX“ није примењено на инструкцију „ldd“

en: %H: R_FRV_TLSMOFFHI not applied to a sethi instruction
sr: %H: „R_FRV_TLSMOFFHI“ није примењено на инструкцију „sethi“

en: %H: R_FRV_TLSOFF_RELAX not applied to an ld instruction
sr: %H: „R_FRV_TLSOFF_RELAX“ није примењено на инструкцију „ld“

en: %H: cannot emit dynamic relocations in read-only section
sr: %H: не могу да пошаљем динамичка премештања у одељку само за читање

en: %H: cannot emit fixups in read-only section
sr: %H: не могу да пошаљем исправке у одељку који је само за читање

en: %H: reloc against `%s' references a different segment
sr: %H: премештање наспрам „%s“ ствара упуту другог сегмента

en: %H: reloc against `%s': %s
sr: %H: премештање наспрам „%s“: %s

en: %H: relocation references symbol not defined in the module
sr: %H: „премештање упућује на симбол који није дефинисан у модулу

en: %H: relocation to `%s+%v' may have caused the error above
sr: %H: „премештање у „%s+%v“ је можда проузроковало горњу грешку

en: %P%F: --relax and -r may not be used together
sr: %P%F: „--relax“ и „-r“ се не могу користити заједно

en: %P%F: failed creating ex9.it %s hash table: %E
sr: %P%F: нисам успео да направим „ex9.it %s“ хеш табелу: %E

en: %P%X: can not read symbols: %E
sr: %P%X: не може да чита симболе: %E

en: %P%X: read-only segment has dynamic relocations.
sr: %P%X: одељак само за читање има динамичка премештања.

en: %P: %B: %s is not supported for `%T'
sr: %P: %B: „%s“ није подржано за симбол „%T“

en: %P: %B: cannot create stub entry %s
sr: %P: %B: не могу да створим унос окрајка „%s“

en: %P: %B: relocation %s is not yet supported for symbol %s
sr: %P: %B: премештање „%s“ још није подржано за симбол „%s“

en: %P: %B: the target (%s) of a %s relocation is in the wrong output section (%s)
sr: %P: %B: мета (%s) премештања „%s“ је у погрешном излазном одељку (%s)

en: %P: %B: unexpected relocation type
sr: %P: %B: неочекивана врста премештања

en: %P: %B: unknown relocation type %d for `%T'
sr: %P: %B: непозната врста премештања „%d“ за „%T“

en: %P: %B: unknown relocation type %d for symbol %s
sr: %P: %B: непозната врста премештања „%d“ за симбол „%s“

en: %P: %B: warning: relocation against `%s' in readonly section `%A'.
sr: %P: %B: упозорење: премештање наспрам „%s“ у одељку „%A“ који је само за читање.

en: %P: %B: warning: relocation in readonly section `%A'.
sr: %P: %B: упозорење: премештање у одељку „%A“ који је само за читање.

en: %P: %H: %s against `%T': error %d
sr: %P: %H: „%s“ наспрам „%T“: грешка %d

en: %P: %H: %s for indirect function `%T' unsupported
sr: %P: %H: „%s“ за индиректну функцију „%T“ није подржано

en: %P: %H: %s references optimized away TOC entry
sr: %P: %H: „%s“ упућује на оптимизацијом одстрањени унос табеле садржаја

en: %P: %H: %s reloc against `%s': error %d
sr: %P: %H: „%s“ премештање наспрам „%s“: грешка %d

en: %P: %H: %s reloc against local symbol
sr: %P: %H: „%s“ премештање наспрам локалног симбола

en: %P: %H: %s used with TLS symbol `%T'
sr: %P: %H: „%s“ је коришћено са ТЛС симболом „%T“

en: %P: %H: %s used with non-TLS symbol `%T'
sr: %P: %H: „%s“ је коришћено са не-ТЛС симболом „%T“

en: %P: %H: @local call to ifunc %s
sr: %P: %H: позив „@local“ за i-функцију „%s“

en: %P: %H: call to `%T' lacks nop, can't restore toc; recompile with -fPIC
sr: %P: %H: позиву за „%T“ недостаје „nop“, не могу да вратим табелу садржаја; поново преведите са „-fPIC“

en: %P: %H: error: %s against `%s' not a multiple of %u
sr: %P: %H: грешка: „%s“ наспрам „%s“ није производ „%u“

en: %P: %H: error: %s not a multiple of %u
sr: %P: %H: грешка: „%s“ није производ „%u“

en: %P: %H: non-zero addend on %s reloc against `%s'
sr: %P: %H: не нулти сабирак на „%s“ премештању наспрам „%s“

en: %P: %H: relocation %s for indirect function %s unsupported
sr: %P: %H: „%s“ премештање за индиректну функцију „%s“ није подржано

en: %P: %H: toc optimization is not supported for %s instruction.
sr: %P: %H: оптимизација табеле садржаја није подржана за инструкцију „%s“.

en: %P: %H: unresolvable %s against `%T'
sr: %P: %H: „%s“ је нерешиво наспрам „%T“

en: %P: %H: unresolvable %s relocation against symbol `%s'
sr: %P: %H: нерешиво „%s“ премештање наспрам симбола „%s“

en: %P: %s not defined in linker created %s
sr: %P: „%s“ није дефинисано у повезивачу створеном „%s“

en: %P: %s offset too large for .eh_frame sdata4 encoding
sr: %P: „%s“ померај је превелик за „.eh_frame sdata4“ кодирање

en: %P: .opd not allowed in ABI version %d
sr: %P: „.opd“ није допуштен у АБИ-ју издање %d

en: %P: DW_EH_PE_datarel unspecified for this architecture.
sr: %P: „DW_EH_PE_datarel“ није одређено за ову архитектуру.

en: %P: alternate ELF machine code found (%d) in %B, expecting %d
sr: %P: нађох измењени „ELF“ машински код (%d) у „%B“, очекивах „%d“

en: %P: bss-plt forced by profiling
sr: %P: „bss-plt“ је присиљено профилисањем

en: %P: bss-plt forced due to %B
sr: %P: „bss-plt“ је присиљено због „%B“

en: %P: can't build branch stub `%s'
sr: %P: не могу да изградим окрајак гране „%s“

en: %P: can't find branch stub `%s'
sr: %P: не могу да нађем окрајак гране „%s“

en: %P: cannot find opd entry toc for `%T'
sr: %P: не могу да нађем табелу садржаја уноса операнда за „%T“

en: %P: copy reloc against `%T' requires lazy plt linking; avoid setting LD_BIND_NOW=1 or upgrade gcc
sr: %P: премештање умножавања наспрам „%T“ захтева лењо „plt“ повезивање; избегавајте подешавање „LD_BIND_NOW=1“ или надоградите гцц

en: %P: dynreloc miscount for %B, section %A
sr: %P: грешка бројања динамичког премештања за „%B“, одељак „%A“

en: %P: error in %B(%A); no .eh_frame_hdr table will be created.
sr: %P: грешка у „%B(%A)“; неће бити направљена ниједна „.eh_frame_hdr“ табела.

en: %P: fde encoding in %B(%A) prevents .eh_frame_hdr table being created.
sr: %P: фде кодирање у „%B(%A)“ спречава стварање „.eh_frame_hdr“ табеле.

en: %P: linkage table error against `%T'
sr: %P: грешка табеле повезивања наспрам „%T“

en: %P: long branch stub `%s' offset overflow
sr: %P: прекорачење помераја дугог окрајка гране „%s“

en: %P: multiple entry points: in modules %B and %B
sr: %P: тачке више уноса: у модулима „%B“ и „%B“

en: %P: relocatable link is not supported
sr: %P: преместива веза није подржана

en: %P: stubs don't match calculated size
sr: %P: окрајци не одговарају израчунатој величини

en: %P: symbol '%s' has invalid st_other for ABI version 1
sr: %P: симбол „%s“ има неисправан „st_other“ за АБИ издање 1

en: %P: warning: creating a DT_TEXTREL in a shared object.
sr: %P: упозорење: стварам „DT_TEXTREL“ у дељеном објекту.

en: %X%C: relocation to "%s" references a different segment
sr: %X%C: премештање у „%s“ ствара упуту другог сегмента

en: %X%P: %B(%A): relocation "%R" goes out of range
sr: %X%P: %B(%A): премештање „%R“ иде ван опсега

en: %X%P: overlay section %A does not start on a cache line.
sr: %X%P: одељак преклапања „%A“ не почиње у реду оставе.

en: %X%P: overlay section %A is larger than a cache line.
sr: %X%P: одељак преклапања „%A“ је већи од реда оставе.

en: %X%P: overlay section %A is not in cache area.
sr: %X%P: одељак преклапања „%A“ није у реду оставе.

en: %X%P: overlay sections %A and %A do not start at the same address.
sr: %X%P: одељци преклапања „%A“ и „%A“ не почињу на истој адреси.

en: %X`%s' referenced in section `%A' of %B: defined in discarded section `%A' of %B
sr: %X„%s“ је упутно у одељку „%A“ од „%B“: дефинисано је у одбаченом одељку „%A“ од „%B“

en: %s defined on removed toc entry
sr: „%s“ је дефинисано на уклоњеном уносу табеле садржаја

en: %s duplicated
sr: „%s“ је удвостручено

en: %s duplicated in %s
sr: „%s“ је удвостручено у „%s“

en: %s in overlay section
sr: „%s“ у одељку преклапања

en: %s(%s): relocation %d has invalid symbol index %ld
sr: %s(%s): премештање „%d“ има неисправан индекс симбола %ld

en: %s: %s: reloc overflow: 0x%lx > 0xffff
sr: %s: %s: прекорачење премештања: 0x%lx > 0xffff

en: %s: .rsrc merge failure: corrupt .rsrc section
sr: %s: Није успело „.rsrc“ стапање: оштећени „.rsrc“ одељак

en: %s: Bad symbol definition: `Main' set to %s rather than the start address %s
sr: %s: Лоша дефиниција симбола: „Main“ је постављено на „%s“ уместо почетне адресе „%s“

en: %s: Error: multiple definition of `%s'; start of %s is set in a earlier linked file
sr: %s: Грешка: неколико дефиниција за „%s“; почетак „%s“ је подешен у раније повезаној датотеци

en: %s: GAS error: unexpected PTB insn with R_SH_PT_16
sr: %s: ГАС грешка: неочекивано ПТБ „insn“ са „R_SH_PT_16“

en: %s: Internal inconsistency error for value for
     linker-allocated global register: linked: 0x%lx%08lx != relaxed: 0x%lx%08lx
sr: %s: Унутрашња грешка недоследности за вредност за
     општи регистар додељен повезивачем: повезано: 0x%lx%08lx != опуштено: 0x%lx%08lx

en: %s: Invalid relocation type exported: %d
sr: %s: Извезена је неисправна врста премештања: %d

en: %s: LOCAL directive: Register $%ld is not a local register.  First global register is $%ld.
sr: %s: директива „LOCAL“: Регистар „$%ld“ није месни регистар.  Први општи регистар је „$%ld“.

en: %s: Malformed reloc detected for section %s
sr: %s: Откривено је лоше премештање за одељак „%s“

en: %s: No core to allocate a symbol %d bytes long
sr: %s: Нема језгра за додељивање симбола дугог %d бајта

en: %s: No core to allocate section name %s
sr: %s: Нема језгра за додељивање назива одељка „%s“

en: %s: TLS definition in %B section %A mismatches non-TLS definition in %B section %A
sr: %s: ТЛС дефиниција у „%B“ одељак „%A“ не одговара не-ТЛС дефиницији у „%B“ одељак „%A“

en: %s: TLS definition in %B section %A mismatches non-TLS reference in %B
sr: %s: ТЛС дефиниција у „%B“ одељак „%A“ не одговара не-ТЛС упути у „%B“

en: %s: TLS reference in %B mismatches non-TLS definition in %B section %A
sr: %s: ТЛС упута у „%B“ не одговара не-ТЛС дефиницији у „%B“ одељак „%A“

en: %s: TLS reference in %B mismatches non-TLS reference in %B
sr: %s: ТЛС упута у „%B“ не одговара не-ТЛС упути у „%B“

en: %s: TOC reloc at 0x%x to symbol `%s' with no TOC entry
sr: %s: премештање табеле садржаја на 0x%x за симбол „%s“ који не садржи никакав унос

en: %s: The target (%s) of an %s relocation is in the wrong section (%s)
sr: %s: Мета (%s) премештања „%s“ је у погрешном одељку (%s)

en: %s: Unsupported transition from %s to %s
sr: %s: Прелазак са „%s“ на „%s“ није подржан

en: %s: XCOFF shared object when not producing XCOFF output
sr: %s: „XCOFF“ дељени објекат када се не производи „XCOFF“ излаз

en: %s: __gp does not cover short data segment
sr: %s: „__gp“ не покрива сегмент кратких података

en: %s: access beyond end of merged section (%ld)
sr: %s: приступ иза краја стопљеног одељка (%ld)

en: %s: address 0x%s out of range for Intel Hex file
sr: %s: адреса 0x%s је ван опсега за Интелову хексадецималну датотеку

en: %s: base-plus-offset relocation against register symbol: %s in %s
sr: %s: премештање основе плус померај наспрам симбола регистра: „%s“ у „%s“

en: %s: base-plus-offset relocation against register symbol: (unknown) in %s
sr: %s: премештање основе плус померај наспрам симбола регистра: (непознато) у „%s“

en: %s: can not represent section `%s' in a.out object file format
sr: %s: не могу да представим одељак „%s“ у „a.out“ запису датотеке објекта

en: %s: can not represent section `%s' in oasys
sr: %s: не могу да представим одељак „%s“ у „oasys“

en: %s: can not represent section for symbol `%s' in a.out object file format
sr: %s: не могу да представим одељак за симбол „%s“ у „a.out“ запису датотеке објекта

en: %s: cannot allocate file name for file number %d, %d bytes
sr: %s: не могу да доделим назив датотеке за број датотеке %d, %d бајта

en: %s: cannot create stub entry %s
sr: %s: не могу да створим привидни унос „%s“

en: %s: cannot link fdpic object file into non-fdpic executable
sr: %s: не могу да повежем датотеку „fdpic“ објекта у не-„fdpic“ извршну

en: %s: cannot link non-fdpic object file into fdpic executable
sr: %s: не могу да повежем датотеку не-„fdpic“ објекта у „fdpic“ извршну

en: %s: compiled as 32-bit object and %s is 64-bit
sr: %s: преведен је као 32-битни објекат а „%s“ је 64-битни

en: %s: compiled as 64-bit object and %s is 32-bit
sr: %s: преведен је као 64-битни објекат а „%s“ је 32-битни

en: %s: compiled with %s and linked with modules compiled with %s
sr: %s: преведено са „%s“ и повезано са модулима који су преведени са „%s“

en: %s: compiled with %s and linked with modules that use non-pic relocations
sr: %s: преведено са „%s“ и повезано са модулима који користе не-„PIC“ премештања

en: %s: could not write out added .cranges entries
sr: %s: не могу да запишем додате „.cranges“ уносе

en: %s: could not write out sorted .cranges entries
sr: %s: не могу да запишем поређане „.cranges“ уносе

en: %s: directive LOCAL valid only with a register or absolute value
sr: %s: директива „LOCAL“ је исправна само са регистром или апсолутном вредношћу

en: %s: dynamic object with no .loader section
sr: %s: динамички објекат без „.loader“ одељка

en: %s: encountered datalabel symbol in input
sr: %s: наишао сам на симбол натписа датума у улазу

en: %s: error: unaligned relocation type %d at %08x reloc %08x
sr: %s: грешка: непоравната врста премештања „%d“ на %08x премештање %08x

en: %s: illegal section name `%s'
sr: %s: неисправан назив одељка „%s“

en: %s: internal error, internal register section %s had contents
sr: %s: унутрашња грешка, унутрашњи одељак регистра „%s“ има садржај

en: %s: internal error, symbol table changed size from %d to %d words
sr: %s: унутрашња грешка, табела симбола је изменила величину из %d у %d речи

en: %s: invalid mmo file: YZ of lop_end (%ld) not equal to the number of tetras to the preceding lop_stab (%ld)
sr: %s: неисправна „mmo“ датотека: YZ „lop_end“-а (%ld) није једнако са бројем тетраса до претходног „lop_stab“-а (%ld)

en: %s: invalid mmo file: expected YZ = 1 got YZ = %d for lop_quote
sr: %s: неисправна „mmo“ датотека: очекивах YZ = 1 добих YZ = %d за „lop_quote“

en: %s: invalid mmo file: expected y = 0, got y = %d for lop_fixrx
sr: %s: неисправна „mmo“ датотека: очекивах y = 0 добих y = %d за „lop_fixrx“

en: %s: invalid mmo file: expected z = 1 or z = 2, got z = %d for lop_fixo
sr: %s: неисправна „mmo“ датотека: очекивах z = 1 или z = 2, добих z = %d за „lop_fixo“

en: %s: invalid mmo file: expected z = 1 or z = 2, got z = %d for lop_loc
sr: %s: неисправна „mmo“ датотека: очекивах z = 1 или z = 2, добих z = %d за „lop_loc“

en: %s: invalid mmo file: expected z = 16 or z = 24, got z = %d for lop_fixrx
sr: %s: неисправна „mmo“ датотека: очекивах z = 16 или z = 24, добих z = %d за „lop_fixrx“

en: %s: invalid mmo file: fields y and z of lop_stab non-zero, y: %d, z: %d
sr: %s: неисправна „mmo“ датотека: поље y и z „lop_stab“-а није нула, y: %d, z: %d

en: %s: invalid mmo file: file name for number %d was not specified before use
sr: %s: неисправна „mmo“ датотека: назив датотеке за број %d није наведен пре употребе

en: %s: invalid mmo file: file number %d `%s', was already entered as `%s'
sr: %s: неисправна „mmo“ датотека: број датотеке %d „%s“, је већ унешен као „%s“

en: %s: invalid mmo file: initialization value for $255 is not `Main'
sr: %s: неисправна „mmo“ датотека: вредност покретања за $255 није „Main“

en: %s: invalid mmo file: leading byte of operand word must be 0 or 1, got %d for lop_fixrx
sr: %s: неисправна „mmo“ датотека: водећи бајт речи операнда мора бити 0 или 1, добих %d за „lop_fixrx“

en: %s: invalid mmo file: lop_end not last item in file
sr: %s: неисправна „mmo“ датотека: „lop_end“ није последња ставка у датотеци

en: %s: invalid mmo file: unsupported lopcode `%d'
sr: %s: неисправна „mmo“ датотека: лопкод „%d“ није подржан

en: %s: invalid start address for initialized registers of length %ld: 0x%lx%08lx
sr: %s: неисправна почетна адреса за покренуте регистре дужине %ld: 0x%lx%08lx

en: %s: invalid symbol table: duplicate symbol `%s'
sr: %s: неисправна табела симбола: удвостручени симбол „%s“

en: %s: line number overflow: 0x%lx > 0xffff
sr: %s: прекорачење броја редова: 0x%lx > 0xffff

en: %s: no initialized registers; section length 0
sr: %s: нема покренутих регистара; дужина одељка 0

en: %s: no such symbol
sr: %s: нема таквог симбола

en: %s: not implemented
sr: %s: није примењено

en: %s: not supported
sr: %s: није подржано

en: %s: object size does not match that of target %s
sr: %s: величина објекта не одговара величини циља „%s“

en: %s: register relocation against non-register symbol: %s in %s
sr: %s: премештање регистра наспрам симбола не-регистра: „%s“ у „%s“

en: %s: register relocation against non-register symbol: (unknown) in %s
sr: %s: премештање регистра наспрам симбола не-регистра: (непознато) у „%s“

en: %s: relocatable link from %s to %s not supported
sr: %s: преместива веза са „%s“ на „%s“ није подржана

en: %s: short data segment overflowed (0x%lx >= 0x400000)
sr: %s: прекорачење сегмента кратких података (0x%lx >= 0x400000)

en: %s: string too long (%d chars, max 65535)
sr: %s: ниска је предуга (%d знака, најв. 65535)

en: %s: too many initialized registers; section length %ld
sr: %s: превише покренутих регистара; дужина одељка %ld

en: %s: undefined version: %s
sr: %s: недефинисано издање: %s

en: %s: unknown relocation type %d
sr: %s: непозната врста премештања „%d“

en: %s: unrecognized symbol `%s' flags 0x%x
sr: %s: непознат симбол „%s“ заставице 0x%x

en: %s: unsupported relocation type 0x%02x
sr: %s: неподржана врста премештања 0x%02x

en: %s: unsupported wide character sequence 0x%02X 0x%02X after symbol name starting with `%s'
sr: %s: неподржан широки низ знака 0x%02X 0x%02X након назива симбола који почиње са „%s“

en: %s: uses different e_flags (0x%lx) fields than previous modules (0x%lx)
sr: %s: користи другачија поља „e_flags“ (0x%lx) него претходни модули (0x%lx)

en: %s: uses different unknown e_flags (0x%lx) fields than previous modules (0x%lx)
sr: %s: користи другачија непозната поља „e_flags“ (0x%lx) него претходни модули (0x%lx)

en: %s: version count (%ld) does not match symbol count (%ld)
sr: %s: број издања (%ld) не одговара броју симбола (%ld)

en: %s: warning core file truncated
sr: %s: упозорење скраћене датотеке језгра

en: %s: warning: %s relocation against symbol `%s' from %s section
sr: %s: упозорење: „%s“ премештање наспрам симбола „%s“ из одељка „%s“

en: %s: warning: %s relocation to 0x%x from %s section
sr: %s: упозорење: „%s“ премештање у 0x%x из одељка „%s“

en: %s: warning: %s: line number overflow: 0x%lx > 0xffff
sr: %s: упозорење: %s: прекорачење броја редова: 0x%lx > 0xffff

en: %s: warning: GOT addend of %ld to `%s' does not match previous GOT addend of %ld
sr: %s: упозорење: „GOT“ сабирак „%ld“-а за „%s“ не одговара претходном „GOT“ сабирку „%ld“-а

en: %s: warning: PLT addend of %d to `%s' from %s section ignored
sr: %s: упозорење: „PLT“ сабирак „%d“-а за „%s“ из одељка „%s“ је занемарен

en: %s: warning: cannot deal R_NDS32_25_ABS_RELA in shared mode.
sr: %s: упозорење: не могу да радим са „R_NDS32_25_ABS_RELA“ у дељеном режиму.

en: %s: warning: illegal symbol index %ld in relocs
sr: %s: упозорење: неисправан индекс симбола %ld у премештањима

en: %s: warning: symbol table too large for mmo, larger than 65535 32-bit words: %d.  Only `Main' will be emitted.
sr: %s: упозорење: табела симбола је превише велика за „mmo“, већа од 65535 32-битних речи: %d.  Само „Main“ биће дато.

en: %s: warning: unaligned small data access. For entry: {%d, %d, %d}, addr = 0x%x, align = 0x%x.
sr: %s: упозорење: није поравнат приступ малих података. За унос: {%d, %d, %d}, адреса = 0x%x, поравнање = 0x%x.

en: (at bit offset %u)
sr: (померај бита %u)

en: (descriptor)
sr: (описник)

en: (no value)
sr: (без вредности)

en: (not active)
sr: (није активно)

en: (not allocated)
sr: (није додељено)

en: (reg: %u, disp: %u, indir: %u, kind:
sr: (регистар: %u, размештај: %u, индиректно: %u, врста:

en: (thread-local data too big for -fpic or -msmall-tls: recompile with -fPIC or -mno-small-tls)
sr: (локални подаци нити су превелики за „-fpic“ или „-msmall-tls“: поново преведите са „-fPIC“ или „-mno-small-tls“)

en: (too many global variables for -fpic: recompile with -fPIC)
sr: (превише општих променљивих за „-fpic“: поново преведите са „-fPIC“)

en: (trailing value)
sr: (пратећа вредност)

en: (value spec follows)
sr: (спецификација следеће вредности)

en: *** check this relocation %s
sr: *** проверава ово премештање „%s“

en: *unhandled*
sr: *необрадиво*

en: *unhandled* dst type %u
sr: *необрадива* дст врста „%u“

en: *unknown*
sr: *непознато*

en: *unknown*
sr: *непознато*

en: , 8-byte data alignment
sr: , 8-битно поравнање података

en: , Value: %#08lx
sr: , Вредност: %#08lx

en: , alias: %u
sr: , алијас: %u

en: , ext fixup offset: %u, no_opt psect off: %u
sr: , померај спољне исправке: %u, померај п-одељка „no_opt“-а: %u

en: , subtype: %u (%s)
sr: , подврста: %u (%s)

en: , symbol vector rva:
sr: , вектор симбола рва:

en: - %s is G10, %s is not
sr: — „%s“ је Г10, „%s“ није

en: .got section not immediately after .plt section
sr: одељак „.got“ није одмах након одељка „.plt“

en: .rsrc merge failure: a directory matches a leaf
sr: Није успело „.rsrc“ стапање: директоријум одговара листу

en: .rsrc merge failure: differing directory versions
sr: Није успело „.rsrc“ стапање: издања директоријума се разликују

en: .rsrc merge failure: dirs with differing characteristics
sr: Није успело „.rsrc“ стапање: директоријуми са различитим особеностима

en: .rsrc merge failure: duplicate leaf
sr: Није успело „.rsrc“ стапање: удвостручени лист

en: .rsrc merge failure: duplicate leaf: %s
sr: Није успело „.rsrc“ стапање: удвостручени лист: %s

en: .rsrc merge failure: duplicate string resource: %d
sr: Није успело „.rsrc“ стапање: извориште удвостручене ниске: %d

en: .rsrc merge failure: multiple non-default manifests
sr: Није успело „.rsrc“ стапање: неколико не-подразумеваних испољавања

en: 32-bit double,
sr: 32-битни мешовити,

en: 32bits gp relative relocation occurs for an external symbol
sr: дошло је до 32-битног гп релативног премештања спољног симбола

en: 64 bits *unhandled*
sr: 64 бита *није подржано*

en: 64-bit double,
sr: 64-битни мешовити,

en: : m32r instructions
sr: : инструкције „m32r“

en: : m32r2 instructions
sr: : инструкције „m32r2“

en: : m32rx instructions
sr: : инструкције „m32rx“

en: : n1 instructions
sr: : инструкције „n1“

en: : n1h instructions
sr: : инструкције „n1h“

en: ; recompile with -fPIC
sr: ; поново преведите са „-fPIC“

en: <Unrecognised flag bits set>
sr: <Непознат скуп битова заставице>

en: <corrupt string length: %#x>
sr: <оштећена дужина ниске: %#x>

en: <corrupt string offset: %#lx>
sr: <оштећен померај ниске: %#lx>

en: <unknown>
sr: <непознато>

en: @pltoff reloc against local symbol
sr: „@pltoff“ премештање наспрам локалног симбола

en: Archive has no index; run ranlib to add one
sr: Архива нема индекс; покрените „ranlib“ да га додате

en: Archive object file in wrong format
sr: Датотека објекта архиве је у погрешном запису

en: Attempt to convert L32R/CALLX to CALL failed
sr: Покушај претварања „L32R/CALLX“ у „CALL“ није успело

en: Attempt to do relocatable link with %s input and %s output
sr: Покушавам да одрадим преместиву везу са „%s“ улазом и „%s“ излазом

en: BASE_IMAGE
sr: СЛИКА_ОСНОВЕ

en: BFD %s assertion fail %s:%d
sr: „BFD“ „%s“ тврдња није успела „%s“:%d

en: BFD %s internal error, aborting at %s line %d
sr: Унутрашња грешка БФД-а %s, прекидам при „%s“ %d. реду

en: BFD %s internal error, aborting at %s line %d in %s
sr: Унутрашња грешка БФД-а %s, прекидам при „%s“ %d. реду у „%s“

en: BFD Link Error: branch (PC rel16) to section (%s) not supported
sr: грешка БФД везе: гранање (PC rel16) у одељак (%s) није подржано

en: BFD Link Error: jump (PC rel26) to section (%s) not supported
sr: грешка БФД везе: ускакање (PC rel26) у одељак (%s) није подржано

en: Bad value
sr: Погрешна вредност

en: Base Relocation Directory [.reloc]
sr: Директоријум премештања основе [.reloc]

en: Bound Import Directory
sr: Директоријум увоза свеза

en: Bounds:
sr: Границе:

en: CLI
sr: КЛИ

en: CLR Runtime Header
sr: Заглавље ЦЛР извршавања

en: CLUSTERS_LOCKMGR
sr: МГРЗАКЉУЧАВАЊЕ_КЛАСТЕРА

en: COUNTERS
sr: БРОЈАЧИ

en: CPU
sr: ЦПУ

en: CTL_AUGRB (augment relocation base) %u
sr: CTL_AUGRB (повећава основу премештања) %u

en: CTL_DFLOC (define location)
sr: CTL_DFLOC (дефинише место)

en: CTL_SETRB (set relocation base)
sr: CTL_SETRB (поставља основу премештања)

en: CTL_STKDL (stack defined location)
sr: CTL_STKDL (спремником дефинисано место)

en: CTL_STLOC (set location)
sr: CTL_STLOC (поставља место)

en: Copyright Header
sr: Заглавље ауторских права

en: Corrupt .rsrc section detected!
sr: Откривен је оштећени „.rsrc“ одељак!

en: DSO missing from command line
sr: ДСО недостаје на линији наредби

en: DST__K_BEG_STMT_MODE not implemented
sr: „DST__K_BEG_STMT_MODE“ није примењено

en: DST__K_END_STMT_MODE not implemented
sr: „DST__K_END_STMT_MODE“ није примењено

en: DST__K_RESET_LINUM_INCR not implemented
sr: „DST__K_RESET_LINUM_INCR“ није примењено

en: DST__K_SET_LINUM_INCR not implemented
sr: „DST__K_SET_LINUM_INCR“ није примењено

en: DST__K_SET_LINUM_INCR_W not implemented
sr: „DST__K_SET_LINUM_INCR_W“ није примењено

en: DST__K_SET_PC not implemented
sr: „DST__K_SET_PC“ није примењено

en: DST__K_SET_PC_L not implemented
sr: „DST__K_SET_PC_L“ није примењено

en: DST__K_SET_PC_W not implemented
sr: „DST__K_SET_PC_W“ није примењено

en: DST__K_SET_STMTNUM not implemented
sr: „DST__K_SET_STMTNUM“ није примењено

en: Debug Directory
sr: Директоријум прочишћавања

en: Debug module table:
sr: Табела модула прочишћавања:

en: Debug symbol table:
sr: Табела симбола прочишћавања:

en: Delay Import Directory
sr: Директоријум застоја увоза

en: Deprecated %s called
sr: Застарело „%s“ је позвано

en: Deprecated %s called at %s line %d in %s
sr: Застарело „%s“ је позвано у „%s“ %d. ред у „%s“

en: Description Directory
sr: Директоријум описа

en: Dwarf Error: Bad abbrev number: %u.
sr: „DWARF“ грешка: Лош скраћени број: %u.

en: Dwarf Error: Can't find %s section.
sr: „DWARF“ грешка: не могу да нађем одељак „%s“.

en: Dwarf Error: Could not find abbrev number %u.
sr: „DWARF“ грешка: Не могу да нађем скраћени број %u.

en: Dwarf Error: Invalid maximum operations per instruction.
sr: „DWARF“ грешка: Неисправан највећи број операција по инструкцији.

en: Dwarf Error: Invalid or unhandled FORM value: %#x.
sr: „DWARF“ грешка: Неисправна или непозната вредност „FORM“: %#x.

en: Dwarf Error: Offset (%lu) greater than or equal to %s size (%lu).
sr: „DWARF“ грешка: Померај (%lu) је >= величини %s (%lu).

en: Dwarf Error: Unable to read alt ref %u.
sr: „DWARF“ грешка: Не могу да прочитам „alt“ упуту %u.

en: Dwarf Error: Unhandled .debug_line version %d.
sr: „DWARF“ грешка: Необрађено „.debug_line“ издање %d.

en: Dwarf Error: found address size '%u', this reader can not handle sizes greater than '%u'.
sr: „DWARF“ грешка: Нађох величину адресе „%u“, овај читач не може да ради са величинама већим од „%u“.

en: Dwarf Error: found dwarf version '%u', this reader only handles version 2, 3 and 4 information.
sr: „DWARF“ грешка: Нађох „DWARF“ издање „%u“, овај читач ради само са подацима издања 2, 3 и 4.

en: Dwarf Error: mangled line number section (bad file number).
sr: „DWARF“ грешка: Број реда одељка је одсечен (лош број датотеке).

en: Dwarf Error: mangled line number section.
sr: „DWARF“ грешка: Број реда одељка је одсечен.

en: EIHD: (size: %u, nbr blocks: %u)
sr: EIHD: (величина: %u, број блокова: %u)

en: Entry offset        = 0x%.8lx (%ld)
sr: Померај уноса       = 0x%.8lx (%ld)

en: Error reading %s: %s
sr: Грешка читања „%s“: %s

en: Error: %B has both the current and legacy Tag_MPextension_use attributes
sr: грешка: „%B“ поседује и тренутни и стари „Tag_MPextension_use“ атрибут

en: Errors encountered processing file %s
sr: Наиђох на грешке током обраде датотеке „%s“

en: Exception Directory [.pdata]
sr: Директоријум изузетака [.pdata]

en: Export Directory [.edata (or where ever we found it)]
sr: Директоријум извоза [„.edata“ (или тамо где смо га нашли)]

en: Export Flags 			%lx
sr: Заставице извоза 		%lx

en: Export RVA
sr: RVA извоза

en: FAILED to find previous HI16 reloc
sr: НИСАМ УСПЕО да нађем претходно „HI16“ премештање

en: FILES_VOLUMES
sr: ВОЛУМЕНИ_ДАТОТЕКА

en: File format is ambiguous
sr: Запис датотеке је нејасан

en: File format not recognized
sr: Запис датотеке није препознат

en: File in wrong format
sr: Датотека је у погрешном запису

en: File too big
sr: Датотека је превелика

en: File truncated
sr: Датотека је окрњена

en: Flag field          = 0x%.2x
sr: Поље заставице      = 0x%.2x

en: Forwarder RVA
sr: RVA преослеђивача

en: GALAXY
sr: ГАЛАКСИЈА

en: GP relative relocation used when GP not defined
sr: Употребљено је релативно премештање општег показивача када није дефинисан

en: GP relative relocation when _gp not defined
sr: Релативно ГП премештање када „_gp“ није дефинисано

en: GPDISP relocation did not find ldah and lda instructions
sr: „GPDISP“ премештање није нашло инструкције „ldah“ и „lda“

en: Global symbol table:
sr: Табела општих симбола:

en: ID: %#08lx
sr: ИД: %#08lx

en: IDC - Ident Consistency check
sr: IDC — Провера доследности увлачења

en: IMAGE_ACTIVATOR
sr: ПОКРЕТАЧ_СЛИКЕ

en: INPUT_SECTION_FLAGS are not supported.
sr: „INPUT_SECTION_FLAGS“ није подржано.

en: IO
sr: УИ

en: Image activation:  (size=%u)
sr: Активирање слике:  (величина=%u)

en: Image activator fixup: (major: %u, minor: %u)
sr: Исправка покретача слике: (већи: %u, мањи: %u)

en: Image identification: (major: %u, minor: %u)
sr: Препознавање слике: (веће: %u, мање: %u)

en: Image section descriptor: (major: %u, minor: %u, size: %u, offset: %u)
sr: Описник одељка слике: (већи: %u, мањи: %u, величина: %u, померај: %u)

en: Image symbol & debug table: (major: %u, minor: %u)
sr: Симбол слике и табела прочишћавања: (веће: %u, мање: %u)

en: Import Address Table Directory
sr: Директоријум табеле увоза адресе

en: Import Directory [parts of .idata]
sr: Директоријум увоза [део „.idata“]

en: Internal inconsistency: remaining %u != max %u.
      Please report this bug.
sr: Унутрашња недоследност: преостаје %u != најв. %u.
      Пријавите ову грешку.

en: Invalid TARGET2 relocation type '%s'.
sr: Неисправна врста „TARGET2“ премештања „%s“.

en: Invalid bfd target
sr: Неисправан циљ бфд-а

en: Invalid operation
sr: Неисправна операција

en: Invalid section index in ETIR
sr: Неисправан индекс одељка у „ETIR“-у

en: JALX to a non-word-aligned address
sr: „JALX“ на адресу поравнату не-речју

en: LOGICAL_NAMES
sr: ЛОГИЧКИ_НАЗИВИ

en: Language Processor Name
sr: Назив језика процесора

en: Length              = 0x%.8lx (%ld)
sr: Дужина              = 0x%.8lx (%ld)

en: Linker: cannot init ex9 hash table error
sr: Повезивач: не могу да започнем грешку „ex9“ хеш табеле

en: Linker: error cannot fixed ex9 relocation
sr: Повезивач: грешка не може да поправи „ex9“ премештање

en: Load Configuration Directory
sr: Директоријум подешавања учитавања

en: MEMORY_MANAGEMENT
sr: УПРАВЉАЊЕ_МЕМОРИЈОМ

en: MIPS16 and microMIPS functions cannot call each other
sr: Функције „MIPS16“ и „microMIPS“ не могу да позивају једна другу

en: MISC
sr: РАЗНО

en: MULTI_PROCESSING
sr: ВИШЕ_ОБРАДНО

en: Major/Minor 			%d/%d
sr: Већи/Мањи 			%d/%d

en: Malformed archive
sr: Лоша архива

en: Maximum stack required is 0x%v
sr: Највећи потребан спремник је 0x%v

en: MeP: howto %d has type %d
sr: MeP: „howto“ „%d“ има врсту „%d“

en: Memory exhausted
sr: Меморија је исцрпљена

en: Module header
sr: Заглавље модула

en: NETWORKS
sr: МРЕЖЕ

en: Name
sr: Назив

en: No error
sr: Нема грешке

en: No more archived files
sr: Нема више архивираних датотека

en: No symbols
sr: Нема симбола

en: Nonrepresentable section on output
sr: На излазу је одељак који се не може приказати

en: Not enough memory to sort relocations
sr: Нема довољно меморије за ређање премештања

en: Number in:
sr: Број улаза:

en: OPR_ADD (add)
sr: OPR_ADD (збраја)

en: OPR_AND (logical and)
sr: OPR_AND (логичко И)

en: OPR_ASH (arithmetic shift)
sr: OPR_ASH (аритметички помак)

en: OPR_COM (complement)
sr: OPR_COM (комплемент)

en: OPR_DIV (divide)
sr: OPR_DIV (дели)

en: OPR_EOR (logical exclusive or)
sr: OPR_EOR (логичко искључиво ИЛИ)

en: OPR_INSV (insert field)
sr: OPR_INSV (умеће поље)

en: OPR_IOR (logical inclusive or)
sr: OPR_IOR (логичко укључиво ИЛИ)

en: OPR_MUL (multiply)
sr: OPR_MUL (множи)

en: OPR_NEG (negate)
sr: OPR_NEG (негација)

en: OPR_NOP (no-operation)
sr: OPR_NOP (без радње)

en: OPR_REDEF (define a literal)
sr: OPR_REDEF (дефинише дословност)

en: OPR_REDEF (redefine symbol to curr location)
sr: OPR_REDEF (поново дефинише симбол текуће локације)

en: OPR_ROT (rotate)
sr: OPR_ROT (окреће)

en: OPR_SEL (select)
sr: OPR_SEL (бира)

en: OPR_SUB (substract)
sr: OPR_SUB (одузима)

en: OPR_USH (unsigned shift)
sr: OPR_USH (помак без знака)

en: Object module NOT error-free !
sr: Модул објекта НИЈЕ без грешака !

en: Ordinal Base 			%ld
sr: сОснова редног броја		%ld

en: Output file requires shared library `%s'
sr: Излазна датотека захтева дељену библиотеку „%s“

en: Output file requires shared library `%s.so.%s'
sr: Излазна датотека захтева дељену библиотеку „%s.so.%s“

en: POSIX
sr: ПОСИКС

en: PROCESS_SCHED
sr: ЗАКАЗАНИ_ПРОЦЕСИ

en: PSC - Program section definition
sr: PSC — Дефиниција одељка програма

en: PTA mismatch: a SHcompact address (bit 0 == 0)
sr: ПТА не одговара: адреса „SHcompact“ (бит 0 == 0)

en: PTB mismatch: a SHmedia address (bit 0 == 1)
sr: ПТБ не одговара: адреса „SHmedia“ (бит 0 == 1)

en: Partition name      = "%s"
sr: Назив партиције     = „%s“

en: Partition[%d] end    = { 0x%.2x, 0x%.2x, 0x%.2x, 0x%.2x }
sr: Крај партиције[%d]   = { 0x%.2x, 0x%.2x, 0x%.2x, 0x%.2x }

en: Partition[%d] length = 0x%.8lx (%ld)
sr: Дужина партиције[%d] = 0x%.8lx (%ld)

en: Partition[%d] sector = 0x%.8lx (%ld)
sr: Одељак партиције[%d] = 0x%.8lx (%ld)

en: Please report this bug.
sr: Пријавите ову грешку.

en: RL78/G10 ABI conflict: cannot link G10 and non-G10 objects together
sr: „ABI RL78/G10“ сукоб: не могу да повежем заједно Г10 и не-Г10 објекте

en: R_BFIN_FUNCDESC references dynamic symbol with nonzero addend
sr: „R_BFIN_FUNCDESC“ ствара упуту динамичког симбола са не-нултим сабирком

en: R_BFIN_FUNCDESC_VALUE references dynamic symbol with nonzero addend
sr: „R_BFIN_FUNCDESC_VALUE“ ствара упуту динамичког симбола са не-нултим сабирком

en: R_FRV_TLSMOFFLO not applied to a setlo or setlos instruction
sr: R_FRV_TLSMOFFLO“ није примењено на инструкцију „setlo“ или „setlos“

en: Reading archive file mod timestamp
sr: Читам време режима датотеке архиве

en: Reference to the far symbol `%s' using a wrong relocation may result in incorrect execution
sr: Упућивање на далеки симбол „%s“ употребом погрешног премештања може довести до нетачног извршавања

en: Register %%g%d used incompatibly: %s in %B, previously %s in %B
sr: Регистар „%%g%d“ је коришћен несагласно: „%s“ у „%B“, претходно „%s“ у „%B“

en: Register section has contents
sr: Одељак регистра има садржај

en: Relocation for non-REL psect
sr: Премештање за не-РЕЛ п-одељак

en: Removing unused section '%s' in file '%B'
sr: Уклањам некоришћени одељак „%s“ у датотеци „%B“

en: Reserved
sr: Резервисано

en: Resource Directory [.rsrc]
sr: Директоријум изворишта [.rsrc]

en: S12 address (%lx) is not within shared RAM(0x2000-0x4000), therefore you must manually offset the address in your code
sr: Адреса „S12“ (%lx) није унутар дељене меморије (0x2000-0x4000), стога морате ручно да померите адресу у вашем коду

en: SDA relocation when _SDA_BASE_ not defined
sr: СДА премештање када „_SDA_BASE_“ није дефинисано

en: SECURITY
sr: БЕЗБЕДНОСТ

en: SEC_RELOC with no relocs in section %s
sr: „SEC_RELOC“ нема премештања у одељку „%s“

en: SH Error: unknown reloc type %d
sr: Грешка шкољке: непозната врста премештања „%d“

en: SHELL
sr: ШКОЉКА

en: SPSC - Shared Image Program section def
sr: SPSC — Дефиниција одељка програма дељене слике

en: STABLE
sr: СТАБИЛНО

en: STA_CKARG (compare procedure argument)
sr: STA_CKARG (аргумент поступка поређења)

en: STA_GBL (stack global) %.*s
sr: STA_GBL (општост спремника) %.*s

en: STA_LI (stack literal)
sr: STA_LI (дословност спремника)

en: STA_LW (stack longword) 0x%08x
sr: STA_LW (дуга реч спремника) 0x%08x

en: STA_MOD (stack module)
sr: STA_MOD (модул спремника)

en: STA_PQ (stack psect base + offset)
sr: STA_PQ (основа п-одељка спремника + померај)

en: STA_QW (stack quadword) 0x%08x %08x
sr: STA_QW (четворореч спремника) 0x%08x %08x

en: STC_BOH_GBL (store cond BOH at global addr)
sr: STC_BOH_GBL (смешта „BOH“ услова на општој адреси)

en: STC_BOH_PS (store cond BOH at psect + offset)
sr: STC_BOH_PS (смешта „BOH“ услова на п-одељку + померај)

en: STC_BSR_GBL (store cond BSR at global addr)
sr: STC_BSR_GBL (смешта „BSR“ услова на општој адреси)

en: STC_BSR_PS (store cond BSR at psect + offset)
sr: STC_BSR_PS (смешта „BSR“ услова на п-одељку + померај)

en: STC_GBL (store cond global)
sr: STC_GBL (смешта општост услова)

en: STC_GCA (store cond code address)
sr: STC_GCA (смешта адресу кода услова)

en: STC_LDA_GBL (store cond LDA at global addr)
sr: STC_LDA_GBL (смешта „LDA“ услова на општој адреси)

en: STC_LDA_PS (store cond LDA at psect + offset)
sr: STC_LDA_PS (смешта „LDA“ услова на п-одељку + померај)

en: STC_LP (store cond linkage pair)
sr: STC_LP (смешта пар повезивања услова)

en: STC_LP_PSB (store cond linkage pair + signature)
sr: STC_LP_PSB (смешта пар повезивања услова + потпис)

en: STC_NBH_GBL (store cond or hint at global addr)
sr: STC_NBH_GBL (смешта услов или најаву на општој адреси)

en: STC_NBH_PS (store cond or hint at psect + offset)
sr: STC_NBH_PS (смешта услов или најаву на п-одељку + померај)

en: STC_NOP_GBL (store cond NOP at global addr)
sr: STC_NOP_GBL (смешта „NOP“ услова на општој адреси)

en: STC_NOP_PS (store cond NOP at psect + offset)
sr: STC_NOP_PS (смешта „NOP“ услова на п-одељку + померај)

en: STC_PS (store cond psect + offset)
sr: STC_PS (смешта п-одељак + померај услова)

en: STO_AB (store absolute branch)
sr: STO_AB (смешта апсолутну грану)

en: STO_B (store byte)
sr: STO_B (смешта бајт)

en: STO_BR_GBL (store branch global) *todo*
sr: STO_BR_GBL (смешта општост гране) *урадити*

en: STO_BR_PS (store branch psect + offset) *todo*
sr: STO_BR_PS (смешта п-одељак + померај гране) *урадити*

en: STO_CA (store code address) %.*s
sr: STO_CA (смешта адресу кода) %.*s

en: STO_GBL (store global) %.*s
sr: STO_GBL (смешта опште) %.*s

en: STO_GBL_LW (store global longword) %.*s
sr: STO_GBL_LW (смешта општу дугу реч) %.*s

en: STO_IMM (store immediate) %u bytes
sr: STO_IMM (смешта моментално) %u бајта

en: STO_IMMR (store immediate repeat) %u bytes
sr: STO_IMMR (смешта моментално понављање) %u бајта

en: STO_LW (store longword)
sr: STO_LW (смешта дугу реч)

en: STO_OFF (store LP with procedure signature)
sr: STO_OFF (смешта ЛП са потписом поступка)

en: STO_OFF (store offset to psect)
sr: STO_OFF (смешта померај у п-одељак)

en: STO_QW (store quadword)
sr: STO_QW (смешта четворореч)

en: STO_RB (store relative branch)
sr: STO_RB (смешта релативну грану)

en: STO_W (store word)
sr: STO_W (смешта реч)

en: SYM - Global symbol definition
sr: SYM — Дефиниција општег симбола

en: SYM - Global symbol reference
sr: SYM — Упута општег симбола

en: SYMG - Universal symbol definition
sr: SYMG — Дефиниција универзалног симбола

en: SYMM - Global symbol definition with version
sr: SYMM — Општа дефиниција симбола са верзијом

en: SYMV - Vectored symbol definition
sr: SYMV — Дефиниција векторисаног симбола

en: SYSGEN
sr: СТВАРАЊЕ_СИСТЕМА

en: Section has no contents
sr: Одељак нема садржаје

en: Security Directory
sr: Директоријум безбедности

en: Size error in section %s
sr: Грешка величине у одељку „%s“

en: Source Files Header
sr: Заглавље датотека извора

en: Special Directory
sr: Директоријум посебности

en: Spurious ALPHA_R_BSR reloc
sr: Привидно „ALPHA_R_BSR“ премештање

en: Stack analysis will ignore the call from %s to %s
sr: Анализа спремника ће занемарити позив од „%s“ до „%s“

en: Stack overflow (%d) in _bfd_vms_push
sr: Прекорачење спремника (%d) у „_bfd_vms_push“-у

en: Stack size for call graph root nodes.
sr: Величина спремника за позив чворова корена графика.

en: Stack underflow in _bfd_vms_pop
sr: Прекорачење спремника у „_bfd_vms_pop“-у

en: Strides:
sr: Кораци:

en: Symbol %s not defined for fixups
sr: Симбол „%s“ није дефинисан за исправке

en: Symbol `%s' has differing types: %s in %B, previously REGISTER in %B
sr: Симбол „%s“ има другачије врсте: „%s“ у „%B“, претходно „REGISTER“ у „%B“

en: Symbol `%s' has differing types: REGISTER in %B, previously %s in %B
sr: Симбол „%s“ има другачије врсте: „REGISTER“ у „%B“, претходно „%s“ у „%B“

en: Symbol needs debug section which does not exist
sr: Симболу је потребан одељак за уклањање грешака који не постоји

en: System call error
sr: Грешка системског позива

en: TLS relocation invalid without dynamic sections
sr: ТЛС премештање је неисправно без динамичких одељака

en: TOC overflow: 0x%lx > 0x10000; try -mminimal-toc when compiling
sr: Прекорачење табеле садржаја: 0x%lx > 0x10000; пробајте са „-mminimal-toc“ приликом превођења

en: Table Addresses
sr: Табела адреса

en: Thread Storage Directory [.tls]
sr: Директоријум смештаја нити [.tls]

en: Time/Date stamp 		%lx
sr: Отисак времена/датума 		%lx

en: Title Text Header
sr: Заглавље текста наслова

en: Try enabling relaxation to avoid relocation truncations
sr: Покушајте да укључите опуштање да бисте избегли скраћивања премештања

en: Unable to find equivalent output section for symbol '%s' from section '%s'
sr: Не могу да нађем еквивалентан одељак излаза за симбол „%s“ из одељка „%s“

en: Unable to reach %s (at 0x%08x) from the global pointer (at 0x%08x) because the offset (%d) is out of the allowed range, -32678 to 32767.
sr: Не могу да достигнем „%s“ (на 0x%08x) из општег показивача (на 0x%08x) зато што је померај (%d) изван допуштеног опсега, од -32678 до 32767.

en: Unexpected STO_SH5_ISA32 on local symbol is not handled
sr: Неочекивано „STO_SH5_ISA32“ на месном симболу није одрађено

en: Unexpected machine number
sr: Неочекивани машински број

en: Unhandled OSF/1 core file section type %d
sr: Не могу да радим са врстом одељка %d датотеке OSF/1 језгра

en: Unhandled relocation %s
sr: Необрадиво премештање „%s“

en: Unknown EGSD subtype %d
sr: Непозната EGSD подврста %d

en: Unknown basic type %d
sr: Непозната основна врста „%d“

en: Unknown reloc %s
sr: Непознато премештање „%s“

en: Unknown reloc %s + %s
sr: Непознато премештање „%s + %s“

en: Unknown symbol in command %s
sr: Непознати симбол у наредби „%s“

en: Unrecognized INPUT_SECTION_FLAG %s
sr: „INPUT_SECTION_FLAG %s“ није познато

en: Unrecognized TI COFF target id '0x%x'
sr: Непознат ид „TI COFF“ циља „0x%x“

en: Unrecognized reloc
sr: Непознато премештање

en: Unrecognized reloc type 0x%x
sr: Непозната врста премештања 0x%x

en: Unsupported .stab relocation
sr: Премештање „.stab“ није подржано

en: VOLATILE
sr: ПРОМЕНЉИВО

en: Variable `%s' can only be in one of the small, zero, and tiny data regions
sr: Вредност „%s“ може бити само у једном од области  малих, нултих и мајушних података

en: Variable `%s' cannot be in both small and tiny data regions simultaneously
sr: Вредност „%s“ не може бити истовремено у областима малих и мајушних података

en: Variable `%s' cannot be in both small and zero data regions simultaneously
sr: Вредност „%s“ не може бити истовремено у областима малих и нултих података

en: Variable `%s' cannot be in both zero and tiny data regions simultaneously
sr: Вредност „%s“ не може бити истовремено у областима нултих и мајушних података

en: Variable `%s' cannot occupy in multiple small data regions
sr: Вредност „%s“ не може да заузме неколико области малих података

en: Warning, .pdata section size (%ld) is not a multiple of %d
sr: Упозорење, величина одељка „.pdata“ (%ld) није производ од %d

en: Warning: %B does not support interworking, whereas %B does
sr: УПОЗОРЕЊЕ: „%B“ не подржава међудејство, док га „%B“ подржава

en: Warning: %B is truncated: expected core file size >= %lu, found: %lu.
sr: Упозорење: „%B“ је скраћено: очекивах величину датотеке језгра >= %lu, нађох: %lu.

en: Warning: %B supports interworking, whereas %B does not
sr: УПОЗОРЕЊЕ: „%B“ подржава међудејство, док га „%B“ не подржава

en: Warning: %B uses %s (set by %B), %B uses %s
sr: Упозорење: „%B“ користи „%s“ (подешено са „%B“), „%B“ користи „%s“

en: Warning: %B uses %s (set by %B), %B uses unknown MSA ABI %d
sr: Упозорење: „%B“ користи „%s“ (подешено са „%B“), „%B“ користи непознато МСА АБИ „%d“

en: Warning: %B uses %s (set by %B), %B uses unknown floating point ABI %d
sr: Упозорење: „%B“ користи „%s“ (подешено са „%B“), „%B“ користи непознату АБИ тачку покретног зареза „%d“

en: Warning: %B uses double-precision hard float, %B uses single-precision hard float
sr: Упозорење: „%B“ користи хардверски покретни зарез двоструке тачности, „%B“ користи хардверски покретни зарез једне тачности

en: Warning: %B uses hard float, %B uses soft float
sr: Упозорење: „%B“ користи хардверски покретни зарез, „%B“ користи софтверски покретни зарез

en: Warning: %B uses r3/r4 for small structure returns, %B uses memory
sr: Упозорење: „%B“ користи „r3/r4“ за мале резултате структуре, „%B“ користи меморију

en: Warning: %B uses soft float, %B uses single-precision hard float
sr: Упозорење: „%B“ користи софтверски покретни зарез, „%B“ користи хардверски покретни зарез једне тачности

en: Warning: %B uses unknown MSA ABI %d (set by %B), %B uses %s
sr: Упозорење: „%B“ користи непознато МСА АБИ „%d“ (подешено са „%B“), „%B“ користи „%s“

en: Warning: %B uses unknown MSA ABI %d (set by %B), %B uses unknown MSA ABI %d
sr: Упозорење: „%B“ користи непознато МСА АБИ „%d“ (подешено са „%B“), „%B“ користи непознато МСА АБИ „%d“

en: Warning: %B uses unknown floating point ABI %d
sr: Упозорење: „%B“ користи непознати АБИ „%d“ покретног зареза

en: Warning: %B uses unknown floating point ABI %d (set by %B), %B uses %s
sr: Упозорење: „%B“ користи непознату АБИ тачку покретног зареза „%d“ (подешено са „%B“), „%B“ користи „%s“

en: Warning: %B uses unknown floating point ABI %d (set by %B), %B uses unknown floating point ABI %d
sr: Упозорење: „%B“ користи непознату АБИ тачку покретног зареза „%d“ (подешено са „%B“), „%B“ користи непознату АБИ тачку покретног зареза „%d“

en: Warning: %B uses unknown small structure return convention %d
sr: Упозорење: „%B“ користи непознати одговор малог резултата структуре „%d“

en: Warning: %B uses unknown vector ABI %d
sr: Упозорење: „%B“ користи непознати АБИ „%d“ вектора

en: Warning: %B uses vector ABI "%s", %B uses "%s"
sr: Упозорење: „%B“ користи АБИ „%s“ вектора, „%B“ користи „%s“

en: Warning: %B: Conflicting platform configuration
sr: Упозорење: %B: Подешавање платформе је у сукобу

en: Warning: %B: Unknown EABI object attribute %d
sr: Упозорење: %B: „%d“ атрибут „EABI“ објекта није познат

en: Warning: %B: Unknown MSPABI object attribute %d
sr: Упозорење: %B: „%d“ атрибут „MSPABI“ објекта није познат

en: Warning: Clearing the interworking flag of %B because non-interworking code in %B has been linked with it
sr: Упозорење: Чистим заставицу међудејства за „%B“ зато што је немеђудејствени код у „%B“ повезан са њим

en: Warning: Clearing the interworking flag of %B due to outside request
sr: Упозорење: Уклањам заставицу међудејства за „%B“ услед захтева споља

en: Warning: Not setting interworking flag of %B since it has already been specified as non-interworking
sr: Упозорење: Нисам подесио заставицу међудејства за „%B“ пошто је већ наведен као немеђудејствено

en: Warning: RL78_SYM reloc with an unknown symbol
sr: Упозорење: „RL78_SYM“ премештање са непознатим симболом

en: Warning: RX_SYM reloc with an unknown symbol
sr: Упозорење: „RX_SYM“ премештање са непознатим симболом

en: Warning: Writing section `%s' to huge (ie negative) file offset 0x%lx.
sr: Упозорење: Упис одељка „%s“ има превелик (нпр. негативан) померај датотеке 0x%lx.

en: Warning: alignment %u of common symbol `%s' in %B is greater than the alignment (%u) of its section %A
sr: Упозорење: „%u“ поравнање општег симбола „%s“ у „%B“ је веће од поравнања (%u) његовог одељка „%A“

en: Warning: alignment %u of symbol `%s' in %B is smaller than %u in %B
sr: Упозорење: „%u“ поравнање симбола „%s“ у „%B“ је мање од „%u“ у „%B“

en: Warning: fixup count mismatch
sr: Упозорење: број исправки не одговара

en: Warning: gc-sections option ignored
sr: Упозорење: опција „gc“ одељака је занемарена

en: Warning: size of symbol `%s' changed from %lu in %B to %lu in %B
sr: Упозорење: величина симбола „%s“ је измењена из „%lu“ у „%B“ у „%lu“ у „%B“

en: Warning: type of symbol `%s' changed from %d to %d in %B
sr: Упозорење: врста симбола „%s“ је измењена из „%d“ у „%d“ за „%B“

en: Warning: writing archive was slow: rewriting timestamp
sr: Упозорење: упис у архиву је спор: поново уписујем време

en: Writing updated armap timestamp
sr: Уписујем освежено време армапа

en: XGATE address (%lx) is not within shared RAM(0xE000-0xFFFF), therefore you must manually offset the address, and possibly manage the page, in your code.
sr: Адреса „XGATE“ (%lx) није унутар дељене меморије (0xE000-0xFFFF), стога морате ручно да померите адресу, и по могућству да радите са страницом у вашем коду.

en: [%u]: Lower: %u, upper: %u
sr: [%u]: Доња: %u, горња: %u

en: [abi=16-bit int,
sr: [аби=16-битни цео број,

en: [abi=32-bit int,
sr: [аби=32-битни цео број,

en: [whose name is lost]
sr: [чији назив је изгубљен]

en: \%B: Warning: Arm BLX instruction targets Arm function '%s'.
sr: \%B: Упозорење: инструкција „Arm BLX“ циља на Арм функцију „%s“.

en: _bfd_vms_output_counted called with too many bytes
sr: „_bfd_vms_output_counted“ је позвано са превише бајтова

en: _bfd_vms_output_counted called with zero bytes
sr: „_bfd_vms_output_counted“ је позвано са нула бајтова

en: address
sr: адреса

en: address not word align
sr: адреса није поравната по речи

en: arsize: %u, a0: 0x%08x
sr: ар-величина: %u, a0: 0x%08x

en: bad section index in %s
sr: лош индекс одељка у „%s“

en: banked address [%lx:%04lx] (%lx) is not in the same bank as current banked address [%lx:%04lx] (%lx)
sr: груписана адреса [%lx:%04lx] (%lx) није у истој групи као тренутна груписана адреса [%lx:%04lx] (%lx)

en: base: %u, pos: %u
sr: основа: %u, положај: %u

en: bfd_mach_o_canonicalize_symtab: unable to load symbols
sr: bfd_mach_o_canonicalize_symtab: не могу да прочитам симболе

en: bfd_mach_o_read_symtab_symbol: name out of range (%lu >= %lu)
sr: bfd_mach_o_read_symtab_symbol: назив је ван опсега (%lu >= %lu)

en: bfd_mach_o_read_symtab_symbol: symbol "%s" specified invalid section %d (max %lu): setting to undefined
sr: bfd_mach_o_read_symtab_symbol: симбол „%s“ је навео неисправан одељак „%d“ (најв. %lu): постављам на недефинисано

en: bfd_mach_o_read_symtab_symbol: symbol "%s" specified invalid type field 0x%x: setting to undefined
sr: bfd_mach_o_read_symtab_symbol: симбол „%s“ је навео неисправно поље врсте 0x%x: постављам на недефинисано

en: bfd_mach_o_read_symtab_symbol: unable to read %d bytes at %lu
sr: bfd_mach_o_read_symtab_symbol: не могу да прочитам %d бајта на %lu

en: bfd_mach_o_read_symtab_symbols: unable to allocate memory for symbols
sr: bfd_mach_o_read_symtab_symbols: не могу да доделим меморију за симболе

en: bfd_mach_o_scan: unknown architecture 0x%lx/0x%lx
sr: bfd_mach_o_scan: непозната архитектура 0x%lx/0x%lx

en: bfd_pef_scan: unknown architecture 0x%lx
sr: bfd_pef_scan: непозната архитектура 0x%lx

en: blkbeg: address: 0x%08x, name: %.*s
sr: блк почетак: адреса: 0x%08x, назив: %.*s

en: blkend: size: 0x%08x
sr: блк крај: величина: 0x%08x

en: cannot emit dynamic relocations in read-only section
sr: не могу да пошаљем динамичка премештања у одељку само за читање

en: cannot emit fixups in read-only section
sr: не могу да пошаљем исправке у одељку само за читање

en: cannot find EMH in first GST record
sr: не могу да нађем „EMH“ у првом „GST“ запису

en: cannot handle R_MEM_INDIRECT reloc when using %s output
sr: не могу да радим са „R_MEM_INDIRECT“ премештањем када користим „%s“ излаз

en: cannot read DMT
sr: не могу да читам „DMT“

en: cannot read DMT header
sr: не могу да читам „DMT“ заглавље

en: cannot read DMT psect
sr: не могу да читам „DMT“ п-одељак

en: cannot read DST
sr: не могу да читам „DST“

en: cannot read DST header
sr: не могу да читам „GST“ заглавље

en: cannot read DST symbol
sr: не могу да читам „DST“ симбол

en: cannot read EIHA
sr: не могу да читам „EIHA“

en: cannot read EIHD
sr: не могу да читам „EIHD“

en: cannot read EIHI
sr: не могу да читам „EIHI“

en: cannot read EIHS
sr: не могу да читам „EIHS“

en: cannot read EIHVN header
sr: не могу да читам „EIHVN“ заглавље

en: cannot read EIHVN version
sr: не могу да читам „EIHVN“ издање

en: cannot read EISD
sr: не могу да читам „EISD“

en: cannot read GST
sr: не могу да читам „GST“

en: cannot read GST record
sr: не могу да читам „GST“ запис

en: cannot read GST record header
sr: не могу да прочитам заглавље „GST“ записа

en: cannot read GST record length
sr: не могу да читам дужину „GST“ записа

en: class: %u, dtype: %u, length: %u, pointer: 0x%08x
sr: класа: %u, д-врста: %u, дужина: %u, показивач: 0x%08x

en: corrupt %s section in %B
sr: оштећен „%s“ одељак у „%B“

en: could not locate special linker symbol __ctbp
sr: не могу да нађем нарочит „__ctbp“ симбол повезивача

en: could not locate special linker symbol __ep
sr: не могу да нађем нарочит „__ep“ симбол повезивача

en: could not locate special linker symbol __gp
sr: не могу да нађем нарочит „__gp“ симбол повезивача

en: could not open shared image '%s' from '%s'
sr: не могу да отворим дељену слику „%s“ из „%s“

en: cpu=HC11]
sr: процесор=HC11]

en: cpu=HC12]
sr: процесор=HC12]

en: cpu=HCS12]
sr: процесор=HCS12]

en: cpu=XGATE]
sr: процесор=XGATE]

en: dangerous relocation
sr: опасно премештање

en: desc
sr: опис

en: dimct: %u, aflags: 0x%02x, digits: %u, scale: %u
sr: димцт: %u, а-заставице: 0x%02x, цифре: %u, размера: %u

en: discarded output section: `%A'
sr: одбачени одељак излаза: „%A“

en: discontiguous range (nbr: %u)
sr: непрекидни опсег (бр.: %u)

en: dynamic relocation in read-only section
sr: динамичко премештање у одељку само за читање

en: dynamic variable `%s' is zero size
sr: динамичка променљива „%s“ је нулте величине

en: enumbeg, len: %u, name: %.*s
sr: почетак бројања, дужина: %u, назив: %.*s

en: enumelt, name: %.*s
sr: елементи бројања, назив: %.*s

en: enumend
sr: крај бројања

en: epilog: flags: %u, count: %u
sr: епилог: заставице: %u, број: %u

en: error reading cpu type from elf private data
sr: грешка читања врсте процесора из личних података елф-а

en: error: %B contains a reloc (0x%s) for section %A that references a non-existent global symbol
sr: грешка: „%B“ садржи премештање (0x%s) за одељак „%A“ који упућује на не-постојећи општи симбол

en: error: %B does not use Maverick instructions, whereas %B does
sr: грешка: „%B“ не користи „Maverick“ инструкције, али „%B“ да

en: error: %B is already in final BE8 format
sr: грешка: „%B“ је већ у завршном запису „BE8“

en: error: %B is compiled as absolute position code, whereas target %B is position independent
sr: грешка: „%B“ је преведен као код апсолутног положаја, док је циљ „%B“ независтан од положаја

en: error: %B is compiled as position independent code, whereas target %B is absolute position
sr: грешка: „%B“ је преведен као код независан од положаја, док је циљ „%B“ апсолутни положај

en: error: %B is compiled for APCS-%d, whereas %B is compiled for APCS-%d
sr: грешка: „%B“ је преведен за АПЦС-%d, док је „%B“ преведен за АПЦС-%d

en: error: %B is compiled for APCS-%d, whereas target %B uses APCS-%d
sr: грешка: „%B“ је преведен за „APCS-%d“, док циљни „%B“ користи „APCS-%d“

en: error: %B is compiled for the EP9312, whereas %B is compiled for XScale
sr: грешка: „%B“ је преведен за EP9312, док је „%B“ преведен за XScale

en: error: %B passes floats in float registers, whereas %B passes them in integer registers
sr: грешка: „%B“ прослеђује децималне вредности у регистре децималних, док их „%B“ прослеђује у регистре целих вредности

en: error: %B passes floats in integer registers, whereas %B passes them in float registers
sr: грешка: „%B“ прослеђује децималне вредности у регистре целих, док их „%B“ прослеђује у регистре децималних вредности

en: error: %B requires more array alignment than %B preserves
sr: грешка: „%B“ захтева веће поравнање низа него што „%B“ садржи

en: error: %B requires more stack alignment than %B preserves
sr: грешка: „%B“ захтева веће поравнање спремника него што „%B“ садржи

en: error: %B uses %s instructions but %B uses %s
sr: грешка: „%B“ користи инструкције „%s“ али „%B“ користи „%s“

en: error: %B uses FPA instructions, whereas %B does not
sr: грешка: „%B“ користи „FPA“ инструкције, али „%B“ не

en: error: %B uses Maverick instructions, whereas %B does not
sr: грешка: „%B“ користи „Maverick“ инструкције, али „%B“ не

en: error: %B uses VFP instructions, whereas %B does not
sr: грешка: „%B“ користи „VFP“ инструкције, али „%B“ не

en: error: %B uses VFP register arguments, %B does not
sr: грешка: „%B“ користи аргументе „VFP“ регистра, а „%B“ не

en: error: %B uses hardware FP, whereas %B uses software FP
sr: грешка: „%B“ користи хардверски покретни зарез, док „%B“ користи софтверски

en: error: %B uses iWMMXt register arguments, %B does not
sr: грешка: „%B“ користи аргументе „iWMMXt“ регистра, а „%B“ не

en: error: %B uses software FP, whereas %B uses hardware FP
sr: грешка: „%B“ користи софтверски покретни зарез, док „%B“ користи хардверски

en: error: %B uses the %s code model whereas %B uses the %s code model
sr: грешка: „%B“ користи модел „%s“ кода док „%B“ користи модел „%s“ кода

en: error: %B uses the %s data model but %B only uses MSP430 instructions
sr: грешка: „%B“ користи модел „%s“ података али „%B“ користи инструкције „MSP430“

en: error: %B uses the %s data model whereas %B uses the %s data model
sr: грешка: „%B“ користи модел „%s“ података док „%B“ користи модел „%s“ података

en: error: %B uses the large code model but %B uses MSP430 instructions
sr: грешка: „%B“ користи велики модел кода али „%B“ користи инструкције „MSP430“

en: error: %B uses the small code model but %B uses the %s data model
sr: грешка: „%B“ користи мали модел кода али „%B“ користи модел „%s“ података

en: error: %B: Conflicting CPU architectures %d/%d
sr: грешка: %B: Архитектуре процесора %d/%d су у сукобу

en: error: %B: Conflicting architecture profiles %c/%c
sr: грешка: %B: У сукобу су профили архитектуре „%c/%c“

en: error: %B: Conflicting use of R9
sr: грешка: %B: У сикобу је коришћење „R9“

en: error: %B: Object has vendor-specific contents that must be processed by the '%s' toolchain
sr: грешка: %B: Објекат има садржај продавцу специфичан који мора бити обрађен алатним ланцем „%s“

en: error: %B: Object tag '%d, %s' is incompatible with tag '%d, %s'
sr: грешка: %B: Ознака објекта „%d, %s“ није сагласна са ознаком „%d, %s“

en: error: %B: SB relative addressing conflicts with use of R9
sr: грешка: %B: Релативно „SB“ адресирање је у сукобу са коришћењем „R9“

en: error: %B: Unknown CPU architecture
sr: грешка: %B: Непозната архитектура процесора

en: error: %B: size of section %A is not multiple of address size
sr: грешка: %B: величина одељка „%A“ није производ величине адресе

en: error: %B: unable to merge virtualization attributes with %B
sr: грешка: %B: не могу да спојим атрибуте виртуелизације са „%B“

en: error: Can't find symbol: _SDA_BASE_.
sr: грешка: Не могу да нађем симбол: _SDA_BASE_.

en: error: Source object %B has EABI version %d, but target %B has EABI version %d
sr: грешка: Изворни објекат „%B“ садржи „EABI“ издање %d, али циљни „%B“ има „EABI“ издање %d

en: error: fp16 format mismatch between %B and %B
sr: грешка: „fp16“ запис није исти за „%B“ и „%B“

en: error: inappropriate relocation type for shared library (did you forget -fpic?)
sr: грешка: врста премештања није одговарајућа за дељену библиотеку (да ли сте заборавили „-fpic“?)

en: error: required section '%s' not found in the linker script
sr: грешка: нисам нашао тражени одељак „%s“ у скрипти повезивача

en: error: undefined symbol __rtinit
sr: грешка: симбол „__rtinit“ није дефинисан

en: error: unknown Tag_ABI_array_object_align_expected value in %B
sr: грешка: непозната вредност „Tag_ABI_array_object_align_expected“ у „%B“

en: error: unknown Tag_ABI_array_object_alignment value in %B
sr: грешка: непозната вредност „Tag_ABI_array_object_alignment“ у „%B“

en: executable
sr: извршна

en: failed to allocate space for new APUinfo section.
sr: нисам успео да доделим простор за нови одељак „APUinfo“.

en: failed to compute new APUinfo section.
sr: нисам успео да израчунам нови одељак „APUinfo“.

en: failed to install new APUinfo section.
sr: нисам успео да инсталирам нови одељак „APUinfo“.

en: fatal error while creating .fixup
sr: кобна грешка приликом стварања „.fixup“-а

en: generic linker can't handle %s
sr: општи повезивач не може да ради са „%s“

en: global pointer relative address out of range
sr: релативна адреса општег показивача је ван опсега

en: global pointer relative relocation at address 0x%08x when _gp not defined
sr: релативно премештање општег показивача на адреси 0x%08x када „_gp“ није дефинисано

en: global pointer relative relocation when _gp not defined
sr: релативно премештање општег показивача када „_gp“ није дефинисано

en: hidden symbol
sr: скривени симбол

en: ignoring reloc %s
sr: занемарујем премештање „%s“

en: internal error: addend should be zero for R_LM32_16_GOT
sr: унутрашња грешка: сабирак треба да буде нула за „R_LM32_16_GOT“

en: internal error: branch/jump to an odd address detected
sr: унутрашња грешка: откривено је гранање/скок на непарну адресу

en: internal error: dangerous error
sr: унутрашња грешка: грешка опасности

en: internal error: dangerous relocation
sr: унутрашња грешка: опасно премештање

en: internal error: out of range error
sr: унутрашња грешка: изван опсега

en: internal error: suspicious relocation type used in shared library
sr: унутрашња грешка: сумњива врста премештања је коришћена у дељеној библиотеци

en: internal error: unknown error
sr: унутрашња грешка: непозната грешка

en: internal error: unsupported relocation error
sr: унутрашња грешка: премештање није подржано

en: internal inconsistency in size of .got.loc section
sr: унутрашња недоследност у величини одељка „.got.loc“

en: internal symbol
sr: унутрашњи симбол

en: invalid input relocation when producing non-ELF, non-mmo format output.
     Please use the objcopy program to convert from ELF or mmo,
     or assemble using "-no-expand" (for gcc, "-Wa,-no-expand"
sr: неисправно премештање улаза приликом давања не-„ELF“, не-„mmo“ записа излаза.
     Користите програм „objcopy“ да претворите из „ELF“-а или „mmo“-а,
     или саставите користећи „-no-expand“ (за гцц, „-Wa,-no-expand“)

en: invalid input relocation when producing non-ELF, non-mmo format output.
     Please use the objcopy program to convert from ELF or mmo,
     or compile using the gcc-option "-mno-base-addresses".
sr: неисправно премештање улаза приликом давања не-„ELF“, не-„mmo“ записа излаза.
     Користите програм „objcopy“ да претворите из „ELF“-а или „mmo“-а,
     или преведите користећи гцц-опцију „-mno-base-addresses“.

en: invalid relocation address
sr: неисправна адреса премештања

en: invalid relocation type %d
sr: неисправна врста премештања „%d“

en: invalid use of %s with contexts
sr: неисправна употреба „%s“ са контекстом

en: ip2k linker: missing page instruction at 0x%08lx (dest = 0x%08lx).
sr: увезивач „ip2k“: недостаје инструкција странице на 0x%08lx (циљ = 0x%08lx).

en: ip2k linker: redundant page instruction at 0x%08lx (dest = 0x%08lx).
sr: увезивач „ip2k“: сувишна инструкција странице на 0x%08lx (циљ = 0x%08lx).

en: ip2k relaxer: switch table header corrupt.
sr: релаксер „ip2k“: оштећено је заглавље табеле пребацивача.

en: ip2k relaxer: switch table without complete matching relocation information.
sr: релаксер „ip2k“: пребацивање табеле без потпуног подударања података о премештању.

en: line num  (len: %u)
sr: број реда  (дужина: %u)

en: linkable image
sr: повезива слика

en: linker stubs in %u group%s
      branch       %lu
      toc adjust   %lu
      long branch  %lu
      long toc adj %lu
      plt call     %lu
      plt call toc %lu
sr: окрајци повезивача у „%u“ група „%s“
      грана            %lu
      тас уређење      %lu
      дуга брана       %lu
      уређење дуге тас %lu
      плт позив        %lu
      плт позива тас   %lu

en: literal
sr: дословност

en: literal relocation occurs for an external symbol
sr: дошло је до дословног премештања спољног симбола

en: mach-o: there are too many sections (%d) maximum is 255,
sr: mach-o: има превише одељака (%d) највише је 255,

en: mep: no reloc for code %d
sr: mep: нема премештања за код „%d“

en: modbeg
sr: почетак модула

en: modend
sr: крај модула

en: name: [val: %08lx len %d]:
sr: назив: [вредност: %08lx дужина %d]:

en: native
sr: изворна

en: non-contiguous array of %s
sr: низ „%s“ није непрекидан

en: non-dynamic relocations refer to dynamic symbol %s
sr: не-динамичка премештања упућују на динамички симбол „%s“

en: non-overlay size of 0x%v plus maximum overlay size of 0x%v exceeds local store
sr: не-преклапајућа величина 0x%v плус највећа величина преклапања 0x%v превазилазе месно спремиште

en: non-zero addend in @fptr reloc
sr: не-нулти сабирак у „@fptr“ премештању

en: not enough GOT space for local GOT entries
sr: нема довољно „GOT“ простора за месне уносе „GOT“

en: not mapping: data=%lx mapped=%d
sr: не мапирам: податак=%lx  мапиран=%d

en: not mapping: env var not set
sr: не мапирам: променљива окружења није постављена

en: out of range
sr: изван опсега

en: overflow after relaxation
sr: прекорачење након опуштања

en: overlay stub relocation overflow
sr: прекорачење премештања окрајка прекривања

en: private flags = %lx
sr: приватне заставице = %lx

en: private flags = %lx:
sr: приватне заставице = %lx:

en: private flags = %lx:
sr: приватне заставице = %lx:

en: private flags = %x:
sr: приватне заставице =%x:

en: private flags = 0x%lx
sr: приватне заставице = 0x%lx

en: private flags = 0x%lx:
sr: приватне заставице = 0x%lx:

en: prolog: bkpt address 0x%08x
sr: пролог: бкпт адреса 0x%08x

en: protected symbol
sr: заштићени симбол

en: recbeg: name: %.*s
sr: почетак записа: назив: %.*s

en: recend
sr: крај записа

en: reference to a banked address [%lx:%04lx] in the normal address space at %04lx
sr: упута на груписану адресу [%lx:%04lx] у обичном простору адресе на %04lx

en: reg
sr: рег

en: relocation `%s' not yet implemented
sr: премештање „%s“ још није примењено

en: relocation out of range
sr: премештање је ван опсега

en: relocation references symbol not defined in the module
sr: премештање упућује на симбол који није дефинисан у модулу

en: relocation requires zero addend
sr: премештање захтева нулти сабирак

en: relocation should be even number
sr: премештање треба бити паран број

en: relocations between different segments are not supported
sr: премештања између различитих сегмената нису подржана

en: reopening %B: %s
sr: поново отварам „%B“: %s

en: reserved cmd %d
sr: резервисана наредба „%d“

en: rtnbeg
sr: почетак рутине

en: rtnend: size 0x%08x
sr: крај рутине: величина 0x%08x

en: septyp, name: %.*s
sr: врста поставке, назив: %.*s

en: small-data section exceeds 64KB; lower small-data size limit (see option -G)
sr: одељак малих података превазилази 64KB; доња граница величине малих података (видите опцију „-G“)

en: som_sizeof_headers unimplemented
sr: „som_sizeof_headers“ није примењено

en: sorry, no support for duplicate object files in auto-overlay script
sr: извините, нема подршке за удвостручене датотеке објекта у скрипти само-преклапања

en: sorry: modtab, toc and extrefsyms are not yet implemented for dysymtab commands.
sr: извините: „modtab“, „toc“ и „extrefsyms“ још нису примењени за наредбе „dysymtab“.

en: source (len: %u)
sr: извор (дужина: %u)

en: standard data: %s
sr: стандардни подаци: %s

en: static procedure (no name)
sr: статички поступак (без назива)

en: stub entry for %s cannot load .plt, dp offset = %ld
sr: унос окрајка за „%s“ не може да учита „.plt“, померај „dp“ = %ld

en: stubs don't match calculated size
sr: окрајци не одговарају израчунатој величини

en: symbol
sr: симбол

en: system version array information:
sr: низ података верзије система:

en: typspec (len: %u)
sr: одредба врсте (дужина: %u)

en: unable to find ARM glue '%s' for '%s'
sr: не могу да пронађем „ARM“ лепак „%s“ за „%s“

en: unable to find THUMB glue '%s' for '%s'
sr: не могу да пронађем „THUMB“ лепак „%s“ за „%s“

en: unable to read in %s section from %B
sr: не могу да читам у одељку „%s“ из „%B“

en: unable to write unknown load command 0x%lx
sr: не могу да запишем непознату наредбу учитавања 0x%lx

en: unaligned bit-string of %s
sr: ниска бита „%s“ није поравната

en: uncertain calling convention for non-COFF symbol
sr: несигуран договор позива за не-„COFF“ симбол

en: undefined %s reference in complex symbol: %s
sr: недефинисана „%s“ упута у сложеном симболу: %s

en: unhandled egsd entry type %u
sr: необрадив „egsd“ унос врсте %u

en: unhandled emh subtype %u
sr: необрадива emh подврста „%u“

en: unknown
sr: непознато

en: unknown ETIR command %d
sr: непозната „ETIR“ наредба %d

en: unknown error
sr: непозната грешка

en: unknown header byte-order value 0x%lx
sr: непозната вредност поретка бајта заглавља 0x%lx

en: unknown line command %d
sr: непозната редна наредба „%d“

en: unknown operator '%c' in complex symbol
sr: непознат оператор „%c“ у сложеном симболу

en: unknown source command %d
sr: непозната наредба извора „%d“

en: unknown v850 architecture
sr: непозната архитектура „v850“

en: unsupported STA cmd %s
sr: неподржана „STA“ наредба „%s“

en: unsupported reloc
sr: неподржано премештање

en: unsupported reloc type
sr: неподржана врста премештања

en: unsupported relocation
sr: неподржано премештање

en: unsupported relocation between data/insn address spaces
sr: није подржано премештање између размака адресе „data/insn“

en: using multiple gp values
sr: користим неколико вредности општег показивача

en: v850 E3 architecture
sr: архитектура „v850 E3“

en: v850 architecture
sr: архитектура „v850“

en: v850e architecture
sr: архитектура „v850e“

en: v850e1 architecture
sr: архитектура „v850e1“

en: v850e2 architecture
sr: архитектура „v850e2“

en: v850e2v3 architecture
sr: архитектура „v850e2v3“

en: v850e3v5 architecture
sr: архитектура „v850e3v5“

en: vflags: 0x%02x, value: 0x%08x
sr: в-заставице: 0x%02x, вредност: 0x%08x

en: vma:			BeginAddress	 EndAddress	  UnwindData
sr: vma:			Адреса почетка	 Адреса краја	  Изложени подаци

en: warning: %B and %B differ in wchar_t size
sr: упозорење: „%B“ и „%B“ имају различите „wchar_t“

en: warning: %B and %B differ in whether code is compiled for DSBT
sr: упозорење: „%B“ и „%B“ се разликују по томе да ли је код преведен за „DSBT“

en: warning: %B uses %s enums yet the output is to use %s enums; use of enum values across objects may fail
sr: упозорење: „%B“ користи %s набрајања онда ће излаз да користи %s набрајања. Коришћење вредности набрајања кроз објекте можда неће успети

en: warning: %B uses %u-byte wchar_t yet the output is to use %u-byte wchar_t; use of wchar_t values across objects may fail
sr: упозорење: „%B“ користи %u-бајтни „wchar_t“ онда ће излаз да користи %u-бајтни „wchar_t“. Коришћење „wchar_t“ вредности кроз објекте можда неће успети

en: warning: %B: local symbol `%s' has no section
sr: упозорење: %B: локални симбол „%s“ нема одељак

en: warning: %s exceeds section size
sr: упозорење: „%s“ превазилази величину одељка

en: warning: %s has a corrupt string table index - ignoring
sr: упозорење: „%s“ има оштећен индекс табеле ниске — занемарујем

en: warning: %s overlaps %s
sr: упозорење: „%s“ преклапа „%s“

en: warning: %s section has zero size
sr: упозорење: одељак „%s“ је нулте величине

en: warning: .pdata section size (%ld) is not a multiple of %d
sr: упозорење: величина одељка „.pdata“ (%ld) није производ од %d

en: warning: attempt to export undefined symbol `%s'
sr: упозорење: покушај извоза недефинисаног симбола „%s“

en: warning: call to non-function symbol %s defined in %B
sr: упозорење: позив не-функцијском симболу „%s“ је дефинисан у „%B“

en: warning: generating a shared library containing non-PIC code
sr: упозорење: стварам дељену библиотеку која садржи не-ПИЦ код

en: warning: generating a shared library containing non-PID code
sr: упозорење: стварам дељену библиотеку која садржи не-ПИД код

en: warning: relocation references a different segment
sr: упозорење: премештање упућује на другачији сегмент

en: warning: section '%s' is being made into a note
sr: упозорење: одељак „%s“ је претворен у белешку

en: warning: section `%A' type changed to PROGBITS
sr: упозорење: врста „%A“ одељка је измењена у „PROGBITS“

en: warning: type and size of dynamic symbol `%s' are not defined
sr: упозорење: врста и величина динамичког симбола „%s“ нису дефинисане

en: warning: unable to set size of %s section in %B
sr: упозорење: не могу да поставим величину одељка „%s“ у „%B“

en: warning: unable to update contents of %s section in %s
sr: упозорење: не могу да освежим садржај „%s“ одељка у „%s“

en: you are not allowed to define %s in a script
sr: ви немате дозволу да дефинишете „%s“ у скрипти
